Data publikacji:

Jak odnowić rower - renowacja roweru

Autor: Redakcja Appforandroid siebie

Wygląd Twojego jednośladu odbiera Ci motywację do przesiadki z samochodu? Nie dawaj za wygraną - nie potrzebujesz nowego jednośladu. Podpowiadamy, jak odnowić rower. Stwórz wymarzony pojazd i z niecierpliwością wyczekuj kolejnych przejażdżek.

Solidny, nowy rower często przekracza nasze możliwości finansowe. Nie każda z nas może pozwolić sobie na wydatek rzędu minimum tysiąca złotych. Designerskie rowery mogą kosztować znacznie więcej! Mamy na to sposób: odnów stary rower. Remontując używany sprzęt, możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

Renowacja roweru krok po kroku

WSKAZÓWKA: gdy kupujesz używany rower (np. na giełdzie), poszukaj sprzętu, który nie będzie wymagał wielu poprawek technicznych! Rama, szprychy, dynamo i hamulce powinny być sprawne, ew. wymagać nieznacznych poprawek. 

Warto też rozejrzeć za pojazdem po remoncie. Wielu zapalonych rowerzystów przed sprzedażą wymienia opony, siodełka oraz oddaje jednoślady do serwisu. Dzięki temu zmniejszysz późniejsze wydatki.

Na grafice: 1. Basil Kosz Na Kierownicę Denver, 109,90 zł 

Przed renowacją starego roweru: serwis!

Na nic zda się rower, który nie jeździ. Nie przygotowujesz dekoracji mieszkania, a środek transportu. Zacznij od serwisowania. Będziesz mogła określić, które części wymienić w pierwszej kolejności. Pamiętaj, że remont możesz przeprowadzać etapami, co pozwoli Ci rozłożyć wydatki w czasie.

Odnów ramę starego roweru 

Rama jest największym elementem roweru. Zmiana koloru i wzoru ożywi Twój pojazd. Oczyszczoną z brudu i naklejek możesz pomalować lakierem, farbą do metalu, sprayem lub okleić specjalną folia samoprzylepną do rowerów i karoserii.

Kolorowe szprychy rowerowe czy nakładki na szprychy 

Równie ciekawie wyglądają kolorowe koła i szprychy. Kilka pociągnięć pędzlem i efekt gwarantowany.

WSKAZÓWKA: zbliżone kolorystycznie koła, chwyty kierownicy, pedały, błotniki to prosty sposób na szybki lifting Twojego roweru.

Na grafice: 1. Dartmoor Chwyty Kierownicy, 59 zł 

Chwyty kierownicy

Wymień chwyty kierownicy. Wybierz takie, które będą pasowały do charakteru roweru. W przypadku miejskich kolarzówek możesz okleić je specjalną taśmą - owijką.

Siodełko

Nowe siodełko powinno być wygodne i ładnie komponować się z pozostałymi elementami wykończenia.

Na grafice: 1. Retro siodełko Brooks Siodełko Skórzane, 465 zł 

Pedały rowerowe - rodzaje

Podczas remontu nie zapomnij o pedałach. Ten element wymaga regularnej konserwacji. Mocno zużyte pedały mogą odpaść w trakcie jazdy.

Błotniki, osłonki na koła i łańcuch

Te części mają walor użytkowy (wpływają na komfort jazdy) oraz dekoracyjny. Na rynku znajdziesz ozdobne osłonki z wzorami, ale już sama wymiana na nowe, niezniszczone elementy przywróci rowerowi jego dawny urok.

Na grafice: 1. Electra Błotniki Townie, 210 zł 

Łańcuch i zębatki

Jeżeli dysponujesz większym budżetem, to możesz zmienić zębatki. Kolorowe części ożywią wygląd jednośladu. Porozmawiaj ze spacjalistą z serwisu i dowiedz się, czy wymiana nie jest konieczna. Nieużywany, stary sprzęt może wymagać takiego zabiegu (i nie będzie to jedynie zmiana kosmetyczna).

Nowe opony rowerowe

Bardzo modne wśród rowerzystów są kolorowe opony. To opcja dla osób, które mają więcej pieniędzy do rozdysponowania. Efekt końcowy robi wrażenie, więc warto.

Rowerowa "biżuteria"

Ty masz kolczyki i bransoletki, a Twój rower - swoje dodatki. Nowy, kolorowy dzwonek rowerowy i uroczy koszyk na kierownicę roweru zwiększą atrakcyjność dwóch kółek.

Na grafice: 1. Coppenrath Dzwonek Rowerowy, 43,93 zł 

Akcesoria dla mobilnych, aplikacje rowerowe pomocne w podróży

Korzystasz z aplikacji rowerowych? Zamontuj na kierownicy uchwyt na smartfona. Nie będziesz musiała martwić się o bezpieczeństwo telefonu.

http://www.farm-pump-ua.com

farm-pump-ua.com

www.steroid-pharm.com/mix-trenbolone.html