Olejek z migdałów wytwarzany jest z nasion drzewa migdałowego. Możemy spotkać się z jego dwoma odmianami – słodką i gorzką, z czego ta pierwsza stosowana jest najczęściej w kosmetologii.
Jego słodki, przyjemny zapach sprawia, że producenci kosmetyków i farmaceutyków stosują go do wytwarzania różnego typu produktów. Znajdzie zastosowanie w aromaterapii, kosmetykach do pielęgnacji twarzy, czy też w produktach dla dzieci – świadczy to zarówno o uniwersalności olejku z migdałów, jak i o jego niezwykłej delikatności. To środek bezpieczny, rzadko uczulający i przynoszący doskonałe efekty.
Co stoi za tym, że olejek migdałowy znajduje zastosowanie w tak wielu aspektach codziennej pielęgnacji? Znajdziemy w nim niemal alfabet witamin – A, D, E, B, sole mineralne oraz proteiny. Olejek z migdałów pochodzący z pewnego źródła powinien być całkowicie naturalny, bez domieszek zapachowych. W takim wariancie „saute”, olejek migdałowy przyniesie wyłącznie pozytywne skutki.
Niezależnie, czy zastosujemy olejek z migdałów na skórę, włosy czy paznokcie, efekty zauważymy niemal od pierwszego użycia. Oto kilka rezultatów, które powinny przekonać was do jego używania:
Jak widać, sposobów na zastosowanie oleju z migdałów jest całkiem sporo. To, który wybierzecie zależy od aktualnych potrzeb i problemów, z jakimi się borykacie. Jednak nawet, jeśli nie walczycie się z niedoskonałościami, śmiało korzystajcie z atutów olejku migdałowego, by zachować długą młodość cery oraz gładkie, jędrne ciało.
Gdy już znajdziecie swój idealny olejek migdałowy, możecie przystąpić do przygotowywania prostych, domowych mikstur w walce o piękną cerę, ciało i włosy. Olej z migdałów sam w sobie może mieć nieco tępą konsystencję, jednak stosowany z dodatkami rozprowadza się znacznie łatwiej.
Bezpośrednio po kąpieli nie osuszaj skóry do końca, lecz pozostaw ją lekko wilgotną. Odrobinę olejku rozetrzyj w dłoniach i wmasuj w skórę ciała. Taki wygładzająco-ujędrniający zabieg najlepiej wykonać po porządnym peelingu (polecam peeling kawowy).
Olejek z migdałów to idealny składnik maseczek odmładzających. Wymieszaj kilka kropel z jogurtem naturalnym i nałóż na twarz na 20 minut. Po tym czasie zauważysz, że cera stała się wyraźnie gładsza i bardziej świetlista.
Olej migdałowy wchodzi w skład w wielu gotowych kosmetyków do włosów – i nic dziwnego, bowiem efekty jego stosowania są naprawdę rewelacyjne, porównywalne do olejku arganowego. Tak naprawdę, wystarczy, że czysty olej z migdałów wetrzesz w wilgotne jeszcze końcówki włosów. To wyraźnie je wygładzi, wzmocni i zapobiegnie rozdwajaniu.
Wcieranie olejku z migdałów w paznokcie i skórki to sposób na pięknie prezentujące się dłonie, z długimi, mocnymi paznokciami o zdrowym kolorze. Jeśli chcesz przygotować prawdziwe SPA dla swoich paznokci, do lekko podgrzanej miseczki oliwy z oliwek dodaj 3-4 krople olejku migdałowego. Paznokcie mocz w ciepłej mieszance przez 20 minut. Efekt? Mocne, gładkie paznokcie.
Usuwanie makijażu olejami to żadna nowość – sposób ten jest naturalny, delikatny i co najważniejsze – skuteczny. Także olejek migdałowy doskonale sprawdzi się w codziennym demakijażu. Wystarczy, że nalejesz odrobinę oleju na płatek kosmetyczny i użyjesz go jak każdego, innego kosmetyku do oczyszczania skóry.
Jeśli na co dzień stosujesz kremy nawilżające, możesz wspomóc ich działanie dodając do nich kilka kropel olejku z migdałów.
Jeśli jesteś w ciąży, z pewnością obawiasz się, że niebawem twój brzuch i biodra pokryją nieestetyczne rozstępy. Okazuje się, że olejek z migdałów nie tylko minimalizuje istniejące już zmiany, ale zapobiega powstawaniu nowych – wystarczy, że będziesz stosowała go codziennie jako środek nawilżający do skóry całego ciała, lub dodawała kilka kropel do codziennej kąpieli. Doskonałe działanie zauważysz również wykonując masaż z użyciem olejku z migdałów.
Stosowałyście już olej migdałowy? W którym wypadku u was sprawdza się najlepiej? :)