Data publikacji:

Pielęgnacyjne postanowienia noworoczne (+ PLAN PIELĘGNACJI)

Autor: Joanna Stanuch

Kto z nas wraz z nadejściem Nowego Roku nie myśli o wprowadzeniu drobnych zmian w swoim codziennym życiu? To doskonały czas na to, aby usystematyzować wiele spraw, którym do tej pory pozwalaliśmy toczyć się własnym rytmem. A do poukładania jest wiele – choćby to, jak na co dzień dbamy o swoją urodę.

Jak do tej pory wyglądała codzienna pielęgnacja twojego ciała? Poszczególne zabiegi wykonujesz systematycznie, a może akurat wtedy, gdy sobie o tym przypomnisz? Chyba każda z zapracowanych kobiet zna ten problem – regularne zajmowanie się wyglądem włosów, skóry i perfekcyjnym manicure jest trudne, wskutek czego często zaniedbujemy któryś z pielęgnacyjnych obszarów.

Nowy rok, nowe cele

Nowy rok to doskonały czas na to, aby określić swoje priorytety w dbałości o urodę. Z całą pewnością znajdziesz element, który do tej pory odrobinę zaniedbywałaś – może to dobry moment, aby nadrobić zaległości? Oto moja mała lista noworocznych, pielęgnacyjnych postanowień – spróbuj stworzyć podobną, dzięki czemu łatwiej będzie ci poukładać swoje kosmetyczne cele.

 • Długie i zdrowe włosy
 • Do tej pory zwykle moja fryzura sięgała lekko poza ramiona, jednak od dłuższego czasu marzą mi się długie włosy, sięgające mniej więcej do połowy pleców. Niestety, dotychczas często brakowało mi cierpliwości w zapuszczaniu, przez co systematycznie wracałam do włosów średniej, wygodnej długości. W tym roku planuję to zmienić – w plan pielęgnacji mam zamiar wdrożyć preparaty pobudzające wzrost włosa, a także zadziałać na polu diety i suplementów.

 • Pielęgnacja brwi
 • Natura nie obdarzyła mnie gęstymi brwiami, które w ostatnich latach zawojowały świat mody. Wiem jednak, że podejmując odpowiednie kroki stan włosków można istotnie poprawić – w tym roku planuję naturalnie zagęścić swoje brwi, wykorzystując w tym celu m.in. sławetny olejek rycynowy.

 • 25+, czyli moja pierwsza profilaktyka przeciwzmarszczkowa
 • Niebawem skończę 25 lat, a to oznacza, że znajdę swoje miejsce w klasyfikacji producentów kosmetyków przeciwzmarszczkowych. I choć jeszcze nie zauważam u siebie pierwszych „oznak czasu” postanowiłam, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Z tego powodu, w 2017 roku postawię na lepsze nawilżanie skóry, zwłaszcza w newralgicznych okolicach oczu.

 • Kosmetyki naturalne i etyczne
 • Od pewnego czasu staram się sięgać po kosmetyki pielęgnacyjne bazujące na naturalnych komponentach. Słuszność tej decyzji potwierdza chociażby fakt, że od kiedy zrezygnowałam z preparatów silnie perfumowanych i barwionych, pozbyłam się wielu problemów skórnych. Jednak jak każda z kobiet mam swoje wieloletnie „słabości”, z których wkrótce planuję zrezygnować m.in. przez to, że ich producenci nie stronią od testowania produktów na zwierzętach.

  Stwórz swój własny plan pielęgnacji

  Gdy już określicie, do czego chcecie przyłożyć się w tym roku, realizację celów ułatwi stworzenie dopracowanego planu działania. Zadania rozłożone systematycznie w całym tygodniu będą o wiele łatwiejsze do zrealizowania, niż wykonywane „hurtem” zabiegi w jednym dniu. Poniżej znajduje się plan pielęgnacji, który możecie pobrać, wydrukować i uzupełnić wedle własnych potrzeb.

  kliknij w obrazek, aby pobrać plan w pełnej rozdzielczości

  W planowaniu pielęgnacji równie dobrze sprawdzi się także wygodny, podręczny kalendarz. Kliknij TUTAJ, aby wybrać jeden z funkcjonalnych kalendarzy książkowych.

  https://babyforyou.org

  http://progressive.ua

  sellmax.com.ua