Data publikacji:

Pierwsze kroki z Nordic Walking

Autor: Sylwia Stwora

Dużo słyszałaś o dobroczynnych właściwościach spacerowania z kijkami Nordic Walking na sylwetkę i zdrowie, a przyglądając się entuzjastom tej aktywności fizycznej stwierdziłaś, że nawet Ty ze swoją słabą kondycją sprostasz wyzwaniu. Kupiłaś parę specjalnych kijków i… no właśnie. Jeśli nie wypracujesz odpowiedniej techniki, Twój wysiłek pójdzie na marne.

Opanowanie prawidłowej techniki chodzenia z kijkami Nordic Walking wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych zadań. Zanim wyjdziesz na pierwszy trening do parku czy lasu, poćwicz „na sucho”. Bez kijków wykonaj kilka spacerów tam i z powrotem, trzymając ręce luźno. Ruch ma być naturalny. Następnie załóż na nadgarstki końcówki kijków i ponów swobodny spacer (ciągnij sprzęt za sobą), koncentrując się na odpowiedniej synchronizacji pracy rąk i nóg. Gdy lewa noga jest z przodu, towarzyszy jej prawa ręka i odwrotnie. Opanowane?

Czas na włączenie odpychania się kijkami. W tym celu podnosząc ręce w górę, jednak zważając na to, aby dłonie nie wychodziły poza poziom pępka, a ręce były wyprostowane w łokciach (ale nie sztywne jak u robota), wbijaj je w ziemię, tak jakbyś jechał na nartach. Ruch wykonuje staw barkowy, nie łokciowy. Ręce mają pracować blisko ciała. Sylwetka w trakcie treningu Nordic Walking musi być wyprostowana i lekko pochylona do przodu. Pamiętaj o wciąganiu brzucha i stawianiu stopy zaczynając od pięty poprzez śródstopie, a na palcach kończąc. Stopniowo wydłużaj krok (do momentu aż poczujesz lekkie ciągnięcie w pachwinach).

Ważna jest także praca dłoni. Znajdująca się w tyle ma być otwarta, a przednia – zamknięta. Łapanie i puszczanie rękojeści kijka sprzyja poprawie krążenia, podniesieniu tętna, a co za tym idzie – lepszego dotlenienia organizmu.

Aby zyskać pewność, że prawidłowo chodzisz z kijkami, warto wybrać się na zajęcia prowadzone przez profesjonalnego instruktora Nordic Walkingu.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

pharmacy24.com.ua/cialis-tadalafil/kamagra-gel-kamagra-oral-jelly

https://steroid-pharm.com