Data publikacji:

Płaski brzuch z kółkiem do ćwiczeń

Autor: Sylwia Stwora

Jego wygląd jest niepozorny, ale trening z nim potrafi nieźle dać w kość. Kółko do ćwiczeń powinno znaleźć się w Twojej domowej siłowni, jeśli chcesz pozbyć się oponki i zyskać ładnie zarysowaną talię. Podpowiadamy, jak wypracować płaski brzuch z kółkiem do ćwiczeń.

Konstrukcja kółka do ćwiczeń, znanego też pod takimi nazwami jak kółko rehabilitacyjne, wałek treningowy lub AB wheel czy AB roller, zwykle składa się z dwóch kół połączonych stalowym prętem, który wystając po bokach, służy jako uchwyty.

W głównej mierze urządzenie pomaga wzmocnić i kształtować mięśnie brzucha, ramion, klatki piersiowej i grzbietu, ale na rynku znajdziesz również bardziej zaawansowane modele posiadające na rączkach pedał ze strzemionami, co pozwala pracować także nad dolnymi partiami ciała, w tym pośladkami i udami.

Wybierając kółko do ćwiczeń, sięgnij po wersję podwójną z wytrzymałego tworzywa (zapewnia lepszą stabilność) z obręczami pokrytymi antypoślizgową gumą. Zwróć też uwagę na to, aby uchwyty były ergonomiczne, a znajdujący się na nim materiał miał właściwości zapobiegające ślizganiu się dłoni. Zaopatrz się również w matę do podłożenia pod kolana.

Do podstawowych ćwiczeń z kółkiem gimnastycznym należą brzuszki. Uklęknij na macie, dłońmi chwyć rączki urządzenia, tak aby ręce w nadgarstkach były proste. Napinając mięśnie brzucha, odjeżdżaj kółkiem przez siebie jak najdalej potrafisz, a następnie wróć do pozycji startowej. Pamiętaj, aby nie dotykać tułowiem podłogi. Na początku możesz mieć stopy oparte palcami o podłoże. Z czasem skrzyżuj je w łydkach i unieś w górę. Gdy już dojdziesz do wprawy, spróbuj odjeżdżać kółkiem skręcając w bok. Z czasem przejdź do robienia brzuszków z pozycji stojącej.

Jeśli zdecydujesz się na kółko z pedałami, dobrym ćwiczeniem na płaski brzuch oraz szczupłe nogi będzie jazda urządzeniem do przodu i z powrotem, wychodząc z pozycji z ugiętymi nogami przy podniesionych pośladkach w leżeniu na plecach. To samo możesz robić w podporze do klasycznych pompek.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

steroid-pharm.com

виагра 50 мг инструкция

Купить Камагра 100 мг