Data publikacji:

Jakie płatki zjeść na śniadanie?

Autor: Sylwia Stwora

Miska płatków na śniadanie uważana jest za najzdrowszy posiłek, który od samego rana zapewni odpowiednią dawkę energii na cały dzień, a także dostarczy sporą ilość witamin i minerałów. Jednak szeroka gama produktów powoduje, że nie zawsze sięgamy po ten, który zapewni maksimum korzyści, a przy okazji nie wpłynie negatywnie na sylwetkę. Podpowiadamy, jakie płatki zjeść na śniadanie.

Śniadanie jako najważniejszy posiłek dnia powinno być pełnowartościowe, aby dodać energii do działania i pobudzić mózg do wytężonej pracy, a także zawierać błonnik, który zapewni uczucie sytości na dłużej. Jednocześnie ma być lekkie i łatwostrawne.

Powinno też składać się z produktów o niskim indeksie glikemicznym (IG), gdyż dzięki temu unikniesz nagłego podwyższenia poziomu cukru we krwi, który w krótkim czasie ulegnie znów obniżeniu, a Ty będziesz czuła się coraz bardziej głodna. Dodatkowo dojdzie spadek koncentracji i rozdrażnienie. Wzrośnie też potrzeba sięgnięcia po coś słodkiego czy kalorycznego.

Z tych względów lepiej zrezygnuj ze zwykłych płatków kukurydzianych, gotowych musli, crunchy czy wszelkich produktów smakowych typu kulki czekoladowe, płatki oblewane miodem i z dodatkiem orzechów lub posypane cynamonem. Zwykle w ich składzie znajduje się mnóstwo cukru (do 4 łyżek w 30 gramach), a ich wartość kaloryczna dochodzi do nawet 450 kcal/100 gram, z czego węglowodany stanowią nawet do 90 proc. zawartości produktu. Nie brakuje w nich także sztucznych dodatków.

Lepsze dla zdrowia i sylwetki będą płatki owsiane, które w 100 gramach dostarczają ok. 360 kcal, jednak należą do grona produktów o niskim IG i są świetnym źródłem błonnika, witaminy B1 oraz B6, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także minerałów. Doskonale sprawdzą się płatki żytnie, jęczmienne czy orkiszowe, a także otręby. Mieszając je i wzbogacając o orzechy, siemię lniane, suszone czy świeże owoce stworzysz własne, zdrowe i pożywne musli.

Znaczenie ma także to, z czym zjemy płatki. Do wyboru mamy mleko, jogurt (naturalny bądź owocowy), serek homogenizowany, wodę i soki owocowe. Najlepiej sięgnąć po niskotłuszczowe mleko (jeśli jesteś uczulona na laktozę odpowiednie będzie mleko sojowe, ryżowe bądź owsiane) czy jogurt naturalny, gdyż są one cennym źródłem wapnia. Dla odmiany i zaoszczędzenia bilansu kalorycznego warto zalać płatki wodą przegotowaną.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

средства для повышения потенции

www.steroid.in.ua

www.farm-pump-ua.com