Data publikacji:

Podstawowe techniki przysiadów z obciążeniem

Autor: Paulina

Zastanawiasz się, który rodzaj przysiadów z obciążeniem jest dla Ciebie najlepszy? Przygotowałyśmy opis podstawowych technik wykonywania przysiadów z obciążeniem. Wybierz odpowiednią i pracuj jeszcze efektywniej!

Zanim przystąpisz do robienia przysiadów z wolnym ciężarem, musisz sprawdzić, która technika pasuje do Ciebie i Twojej anatomii. Niekoniecznie wszystkie rodzaje będą. Ważne jest również określenie celu. Skupimy się jednak na wariantach bodźcujących pośladki. Zanim jednak zaczniesz trening, zapoznaj się z 3 zasadami wykonywania przysiadów z obciążeniem.

Opis przygotowałyśmy we współpracy z naszym ekspertem, Michałem Gajewskim - trenerem personalnym i dietetykiem. Koniecznie przeczytajcie nasz wywiad z Michałem dot. przysiadów.

Przysiad ze sztangą: a) pozycja wyjściowa; b) pozycja końcowa

Przysiad ze sztangą na barkach

To najpopularniejsza technika. Nie każdemu jednak pasuje. Jeżeli nie masz siły, żeby zarzucić sztangę (najpierw musisz wzmocnić core i mięśnie górnych partii ciała), musisz za bardzo pochylać się w przód, żeby wyczuć pośladek (możesz jeszcze spróbować z podkładkami pod pięty), to nie jest to raczej technika dla Ciebie. Wskazówka: obniż trochę sztangę na ramionach, żeby przenieść większy ciężar na pośladki.

Przysiad z kettlem lub hantlem

Przysiady z pojedynczym ciężarem trzymanym na wysokości brody lub klatki piersiowej są dobrą techniką dla osób, które mają problem z wykonaniem ćwiczenia ze sztangą. To również dobra technika dla osób, które chcą popracować nad przodem uda (mięsień czworogłowy). Wykonując zejście, musisz dobrze wyważyć środek ciężkości, żeby zanadto nie pracować "czwórkami", a dobrze czuć pośladek. To również dobra technika do trenowania szerszych wersji przysiadów (sumo squat).

Więcej
Przysiad z hantlem: a) pozycja wyjściowa; b) pozycja końcowa

Przysiady z ciężarkami trzymanymi po bokach ciała

Bardzo wygodna technika, która nie obciąża barków. Polecamy ją początkującym osobom, które uskarżają się na słabsze mięśnie górnych partii ciała (ręce, plecy) oraz słabość chwytu. Nie wymaga podrzucania ciężaru, a dobrze bodźcuje pośladek. Ponadto budujemy siłę całych rąk, w tym dłoni. Ja dobrze pójdzie, to już za jakiś czas będziesz cieszyć się piękną pupą oraz mocnymi i smukłymi ramionami.

infinite squirt

download hentai

Увеличение потенции