Data publikacji:

Dieta wolumetryczna - zasady i przebieg

Autor: Sylwia Stwora

Serwis The Daily Beast prognozuje, że w tym roku jedną z najpopularniejszych diet okaże się tzw. dieta wolumetryczna, inaczej nazywana objętościową. Poznaj jej podstawy i zacznij skutecznie i szybko chudnąć jedząc tyle, ile chcesz.

Dieta wolumetryczna, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, została opracowana przez amerykańską specjalistkę ds. żywienia dr Barbarę Rolls. Jej zasady są proste - najważniejsze to polubić warzywa.

Dieta wolumetryczna koncentruje się na uzyskaniu uczucia pełności i sytości za pomocą posiłków o niskim zagęszczeniu kalorii. Podstawą diety wolumetrycznej jest spożywanie produktów, które są niskokaloryczne, a jednocześnie nasycają nasz organizm i przede wszystkim zaspokajają głód. Dr Rolls zaleca, aby jeść produkty zawierające duże ilości wody, która wypełnia nam żołądek i niweluje uczucie głodu. Wśród nich odnajdziemy, m.in. gotowane i surowe warzywa, owoce, galaretki, jogurty, kefiry. W diecie wolumetrycznej ilości spożywanych produktów są dowolne, także możemy zajadać się do woli.

Aby nie zgadywać co możemy jeść, a czego lepiej unikać, dr Rolls wymienia cztery grupy produktów o różnej gęstości kalorycznej i częstotliwości spożycia:

- I – jemy do woli: np. beztłuszczowe mleko, bezskrobiowe warzywa i owoce: sałata, ogórki, pomidory, szpinak, pieczarki, truskawki, cytrusy

- II – jemy, ale uważamy: np. skrobiowe owoce i warzywa: ziemniaki, kukurydza, banany; chude mięso (kurczak, indyk, wołowina, cielęcina), ryby

- III – jemy sporadycznie: np. sery, jaja, pieczywo

- IV – unikamy: np. frytki, słodycze, orzechy, masło

Dieta wolumetryczna  pozwala schudnąć ok. 1-2 kg w ciągu tygodnia oraz wzmocnić serce i układ krążenia. Ograniczeniu tłuszczów nasyconych pomaga naszemu organizmowi unormować ciśnienie i poziom cholesterolu. Duże ilości wody i ograniczenie spożycia soli korzystnie wpływają na nerki. Dieta wolumetryczna chroni też przed cukrzycą.

www.steroid-pharm.com/tranbolone-acetate.html

средство для потенции в аптеке цена

www.steroid-pharm.com