Data publikacji:

Jak pokochać gotowanie? 5 trików dla zapracowanych

Autor: Paulina

Styl fit życia: wszędzie musisz biegać z górą lunch boksów, na ręce nosisz pulsometr i krokomierz, pijesz 10 litrów wody dziennie i ważysz każde ziarnko ryżu, by obliczyć kaloryczność posiłku. To oczywiście żart, ale jak skutecznie może odstraszać. Zdrowa dieta nie musi być dla Ciebie ciężarem. Przedstawiamy 5 trików, dzięki którym fit gotowanie dla zapracowanych stanie się przyjemnością samą w sobie.

Zdrowa dieta to nawyk - najpierw trzeba się jej nauczyć, a następnie do niej trwale przyzwyczaić i konsekwentnie ją stosować. Na samym początku zetkniesz się z wieloma wyrzeczeniami oraz otrzymasz nowe obowiązki, jak gotowanie wskazanych potraw, monitorowanie postępów żywieniowych, liczenie kalorii i mikroskładników. Trudno zaprzątać sobie głowę takimi sprawami, gdy gdy dźwigasz na barkach dom, pracę, rodzinę, a na zegarku jest 6 rano. Z tymi wskazówkami będzie to łatwiejsze.

1. Porządek w kuchni

Czysta kuchnia zaprasza do gotowania. Gdy wokół Ciebie panuje porządek, to odczuwasz większą motywację do działania. Komu chciałoby się zaczynać kucharzenie od gruntownych porządków? Staraj się zmywać na bieżąco, ścierać okruchy z blatów i odkładać naczynia na miejsce, a gotowanie pójdzie Ci sprawniej.

2. Planuj z kilkudniowym wyprzedzeniem

Jeden dzień w tygodniu poświęć na planowanie menu. Łatwiej jest wygospodarować 1-2 godziny jednego dnia, niż codziennie stać zdezorientowana przed lodówką, myśląc "Co by tutaj dziś zjeść?". W ten sposób tracisz czas, który mogłabyś poświęcić na gotowanie. W dzień układania planu możesz od razu jechać na większe zakupy. Przez kilka kolejnych dni będziesz miała wolne od biegania po sklepie.

Dodatkowym atutem jest obmyślenie wyjścia awaryjnego na wypadek zachcianek.

3. Gotuj na dwa dni

Większe posiłki, np. obiad możesz przyrządzić w większych ilościach. Rozłóż porcje na dwa dni, następnego przygotuj tylko świeżą, lekką sałatkę. Zyskujesz dodatkową dobę dla siebie.

4. Wieczorem na kolejny dzień

Drugie śniadanie do szkoły czy pracy warto przygotować lub zacząć przygotowywać dzień wcześniej. Jeśli masz problemy z wcześniejszym wstawaniem, to przygotowanie lunchu wieczorem pozwoli Ci przestawić budzik na późniejszą godzinę. Ten sam trik możesz zastosować również w przypadku śniadania.

5. Kolorowo i smacznie

Zadbaj o walory estetyczne i smakowe swoich potraw. Dzięki temu docenisz swoje starania, a satysfakcja z ładnie wyglądającego dania zmotywuje Cię do przyrządzania kolejnych posiłków.

дапоксетин classic купить в аптеке

средство для усиления потенции у мужчин

medicaments-24.com/