Data publikacji:

Kiedy pomoże joga hormonalna?

Autor: Sylwia Stwora

Huśtawka emocjonalna jaką fundują nam hormony, czy to w związku ze zbliżającą się miesiączką, obniżonym libido lub w trackie menopauzy nie musi poważnie dezorganizować życia. Świetnym lekiem na kobiece dolegliwości jest joga hormonalna.

Więcej

Joga hormonalna czerpie inspirację z tradycyjnej jogi, Hatha Jogi, Jogi Kundalini oraz Qigongu, czyli zestawu ćwiczeń pomagających opanować sztukę kontrolowania energii życiowej. Do tego wykorzystuje elementy wschodnich technik regulacji oddechu i sposoby podnoszenia poziomu energii służące przywróceniu równowagi zaburzonej gospodarki hormonalnej u kobiet praktykowane przez Tybetańczyków. Nowa odmiana jogi narodziła się w Brazylii na początku lat 90. ubiegłego wieku za sprawą Dinah Rodriquez, wieloletniej trenerki jogi.

Joga hormonalna ma szeroki wpływ na organizm. Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie wspomagać produkcję żeńskich hormonów oraz regulować zaburzenia z tym związane, m.in. pobudza organy odpowiadające za ich wytwarzanie, czyli jajniki, przysadkę, tarczycę i nadnercza.

Wskazana jest głównie dla kobiet w okresie menopauzy jako skuteczny sposób na zmniejszenie takich dolegliwości jak uderzenia gorąca, migreny, problemy skórne czy rozchwianie emocjonalne. Bardzo dobrze sprawdzi się, jeśli cierpisz na zespół policystycznych jajników (PCOS), zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) lub masz problemy z zanikiem krwawienia czy zaobserwowałaś u siebie spadek libido. Regularne uprawianie jogi hormonalnej pomoże również przy niedoczynności tarczycy, w leczeniu niepłodności lub przy zmaganiu się z trądzikiem, którego podłożem są właśnie hormony. Poza tym ta forma aktywności zalecana jest przy spadku energii życiowej, długotrwałym stresie, zaburzeniach równowagi emocjonalnej, bezsenności czy w przypadku, gdy zależy Ci na wysmukleniu sylwetki i pozbyciu się cellulitu.

проверенные препараты для потенции

https://topobzor.info

www.pills24.com.ua/cialis-tadalafil/