Data publikacji:

Pomysły na aktywny dzień regeneracji

Autor: Paulina

Ćwiczenie dzień w dzień jest wykańczające dla organizmu. Żaden trener nie poleca amatorom codziennych, intensywnych treningów. Dzień regeneracji to czas, kiedy Twoje ciało odpoczywa i nabiera sił do kolejnych wyzwań. Wcale nie musisz go spędzić na kanapie. Przedstawiamy pomysły na aktywny dzień regeneracji.

Wiele osób ćwiczących, a w szczególności będących na diecie redukcyjnej, wpada w pułapkę 7-dniowych sesji treningowych. Przez cały tydzień wymuszają na swoim organizmie ogromny wysiłek, sądząc, że tym sposobem szybciej osiągną cel. Nieumiejętne rozplanowanie sesji treningowych prowadzi do syndromu przetrenowania, kontuzji i... spowolnienia metabolizmu! Tak Twoje ciało będzie się bronić.

Dzień regeneracji to czas, gdy dajesz mu chwilę wytchnienia, pozwalasz odbudować spracowane tkanki i wrócić do równowagi. Tego dnia nie powinnaś się forsować. Unikaj ciężkich prac fizycznych i dodatkowego wysiłku. Nie oznacza to, że całą dobę powinnaś przeleżeć. Jeżeli nie wyobrażasz sobie choćby jednego dnia bez ćwiczeń, to mamy dla Ciebie kilka pomysłów na aktywny dzień regeneracji.

WAŻNE: dzień regeneracji powinien być wcześniej zaplanowany. Oznacza to, że należy go wpisać w swój tygodniowy rozkład treningowy (nie licząc oczywiście nagłych sytuacji, np. wypadków losowych lub gwałtownego spadku formy). Dzięki temu osiągniesz jeszcze lepsze efekty.

1. Spacer

Spacer to dobry sposób na aktywny wypoczynek. Spokojny chód na świeżym powietrzu pozwoli Ci się odprężyć i dotlenić.

2. Dłuższa sesja stretchingowa

Po kilkudniowym trybie treningowym Twoje mięśnie mogą być spięte - chociaż rozciągasz się po treningu. Dziesięciominutowy stretching po forsownych ćwiczeniach to jednak trochę za mało (tak, wiemy - spieszyłaś się do domu). Dlatego poświęć dzień regeneracji na uelastycznienie i rozluźnienie ciała. Godzinny stretching pozwoli nadrobić zaległości z kilku ostatnich dni. Dobrą opcją będzie też joga.

3. Przejażdżka rowerem

Lekka przejażdżka rowerem po płaskim terenie nie będzie dużym obciążeniem dla mięśni nóg. Lekka przerzutka i wolne tempo pozwolą Ci odpocząć i odstresować się po ciężkim dniu.

4. Gry sportowe na konsolę

Jeżeli posiadasz w domu konsolę (np. Nintendo Wii) możesz zagrać w jakąś grę sportową. To świetna zabawa połączona z aktywnością fizyczną. Ustaw niższy poziom trudności i baw się w najlepsze.

5. Lekkie gry sportowe na świeżym powietrzu

Pogoda dopisuje? Wykorzystaj to i zaplanuj zabawy na świeżym powietrzu. Idź do pobliskiego parku z piłką lub rakietkami do badmintona, gdzie wspólnie z przyjaciółmi i rodziną zagracie w jakąś grę. Nie mówimy o poważnych meczach, a o niezobowiązującym odbijaniu lotki w trakcie rozmowy lub zabawie w Twistera. To świetny sposób na spędzenie czasu na najbliższymi.

6. Zabiegi pielęgnacyjne

Nie jest to może aktywność fizyczna jako taka, ale tego typu zabiegi również są potrzebne. Dzień regeneracji jest idealnym momentem na ich wykonanie. Nie tylko mięśnie potrzebują odpoczynku. Pot, otarcia od noszenia ciężarów i ćwiczeń na łokciach i kolanach - Twoja skóra, włosy i paznokcie także potrzebują uwagi. Poświęć kilka godzin na dzień urody. Zrelaksujesz się i kompleksowo zadbasz o ciało. Jeżeli masz więcej gotówki, to możesz wybrać się do kosmetyczki lub salonu masażu.

https://swiss-apo.com

www.steroid-pharm.com

сиалис отзывы мужчин