Data publikacji:

Porowatość włosów i ich pielęgnacja

Autor: Renata Zielezinska

Porowatość włosów określa się na podstawie ich stanu zdrowia, a więc włosy wysoko porowate to te najbardziej zniszczone, suche, łamliwe, które szybko się elektryzują.

Często przyczyną takiego stanu włosów może być ich nieodpowiednia pielęgnacja przy pomocy suszarki, prostownicy lub innych urządzeń termicznych, które służą nam do układania i stylizacji fryzur, jednak nie działają korzystnie na sam stan włosów. Jak najlepiej pielęgnować włosy o wysokiej porowatości?

Odżywki i olejki

Dokładne nawilżenie jest w takiej sytuacji bardzo ważne. Włosy wysoko porowate są przede wszystkim bardzo wysuszone i dlatego zwiększa się ich łamliwość, a końcówki się rozdwajają. Warto więc pielęgnować je odżywkami i olejkami nawilżającymi, które poprawią strukturę włosia, odżywiając je i dodając im blasku. Bardzo popularny jest olejek arganowy, do pielęgnacji takich włosów warto wykorzystać również keratynę w płynie, bądź jedwab. Są to składniki, które odżywiają i nawilżają włosy, nie zawierają jednak parabenów ani innych sztucznych substancji.

Szampony odżywcze

Do mycia zniszczonych włosów najlepiej wykorzystać szampony regeneracyjne, z ekstraktem ze skrzypu lub pokrzywy. Warto poszukać również kosmetyków do włosów z ekstraktem z jagód goji, który ma działanie lecznicze i odżywiające, pomaga odbudować komórki i nadaje włosom naturalnie piękny wygląd.

Idealne kosmetyki do pielęgnacji włosów

1. Kerastase Elixir UltimeOdżywka do włosów

Więcej

2. Revlon Uniq One odżywka w sprayu

Więcej

3. Loreal Mythic Oil Odżywczy Olejek do Włosów

Więcej

4. Tangle Teezer Szczotka do Włosów Original Black

Więcej

5. Wella Elements, Szampon Regenerujący Bez Siarczanów

Więcej

6. Goldewll Texture Roughman Matująca Pasta do Włosów

Więcej

7. Delia Cosmetics Cameleo Płukanka do Włosów Różowa

Więcej

Aby dbać o zniszczone włosy, najlepiej wykorzystywać naturalne substancje odżywcze, które wnikają głęboko w komórki, odnawiając je od wewnątrz i od zewnątrz. Wiosną i latem włosy bardzo łatwo wysuszają się przez działanie słońca, a zbiegi suszenia i prostowania dodatkowo je drażnią i niszczą. Kompleksowa pielęgnacja jest więc wskazana, jeżeli chcemy zachować piękny wygląd włosów.

Dobrym sposobem na zdrowy wygląd włosów jest poddanie się keratynowemu prostowaniu. Zajrzyj i poznaj zalety i wady takiego zabiegu.

https://buysteroids.in.ua

https://cialis-viagra.com.ua

buysteroids.in.ua/inekczionnyie-anabolicheskie-steroidyi/primobolan.html