Data publikacji:

Przygotuj ciało do sezonu rowerowego

Autor: Joanna Stanuch

Pogoda coraz bardziej zachęca do wyciągnięcia roweru z garażu. Zanim jednak na niego wsiądziesz, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie – i nie chodzi tu wyłącznie o odkurzenie sprzętu po zimie, ale zestawy ćwiczeń, które ułatwią twoim mięśniom sprawny powrót do sezonu rowerowego.

Z pewnością są wśród was zwolenniczki jazdy po rowerze – czy to po mieście, czy po leśnych alejach, wiosenne przejażdżki cieszą, powodują zastrzyk pozytywnej energii oraz pięknie modelują ciało, szczególnie mięśnie nóg i pośladków. To o nie, przed radosnym wskoczeniem na siodełko powinnyśmy zadbać szczególnie – aby uniknąć kontuzji i dokuczliwych zakwasów.

Mniej więcej dwa tygodnie przed planowaną, pierwszą w tym roku przejażdżką skup się na codziennym wykonywaniu kilku prostych ćwiczeń. Gwarantuję ci, że dzięki nim rozpoczniesz  sezon rowerowy jeszcze lepiej!

Zanim wsiądziesz na rower - propozycje kilku ćwiczeń

1. Przysiady

To proste ćwiczenie przygotuje mięśnie ud i pośladków do dużego wysiłku, jaki zapewnia nam pedałowanie. Pamiętaj o odpowiedniej technice wykonywania przysiadów – trzymaj plecy prosto, powoli zginaj kolana tak, jakbyś chciała usiąść na krześle. Wykonuj 3 serie po 15 powtórzeń.

2. Pompki

Nie zapominajmy także o ramionach – w końcu i one wykonują nie lada pracę podczas jazdy na rowerze. W kilka dni odpowiednio rozgrzejesz je wykonując pompki – klasyczne lub damskie. Wykonuj codziennie 3 serie po 10 powtórzeń.

3. Pływanie

Swoje ciało do sezonu rowerowego przygotujesz doskonale także poprzez regularne odwiedzanie pływalni. Podczas pływania ćwiczymy zarówno nogi jak i ramiona, a dodatkowo wzmacniamy kręgosłup. Kilka intensywnych wizyt na basenie przed wsią ściem na rower w zupełności powinny ci wystarczyć. Wskazówka: najszybsze efekty osiągniesz, gdy jak najczęściej będziesz pływała kraulem.

4. Step

Ćwiczenia na stepie doskonale rozgrzeją twoje łydki i uda, dlatego, gdy posiadasz własny „schodek” poświęć codziennie minimum 30 min na dynamiczne ćwiczenia. Substytutem stepu może być także wybieranie schodów zamiast windy. :-)

Jak tam wasze przygotowania do sezonu rowerowego?

https://buysteroids.in.ua

https://www.farm-pump-ua.com/

OPTIMUM NUTRITION Tribulus