Data publikacji:

Przygotuj skórę do makijażu karnawałowego (5 PORAD)

Autor: Joanna Stanuch

Sezon karnawałowy w pełni, a to oznacza, że przed nami mnóstwo okazji do wykonywania barwnych, fantazyjnych makijaży. Nie jest jednak tajemnicą, że nawet najlepiej wykonany make-up nie będzie wyglądał dobrze, kiedy wykonamy go na zaniedbanej, nieodpowiednio przygotowanej skórze. Sprawdź, jak w prosty sposób przygotować swoją cerę do makijażu, aby ten wytrzymał całonocną imprezę w stanie nienaruszonym.

Która z nas choć raz nie próbowała przedłużyć trwałości swojego makijażu przed specjalną okazją? W sieci krążą rozmaite, niekoniecznie rozsądne sposoby na utrwalenie make-upu, takie jak chociażby spryskanie twarzy... lakierem do włosów. Tymczasem, wystarczy tylko dobry, kilkustopniowy plan, który sprawi, że makijaż nie tylko utrzyma się na twojej skórze dłużej, ale także będzie wyglądał znacznie lepiej. Karnawałowe imprezy i bale to doskonałe okazje na to, aby przetestować te proste sposoby!

1. Oczyszczanie i złuszczanie

Pierwszym etapem przygotowania skóry do wykonania trwałego makijażu powinno być jej dokładne oczyszczenie oraz usunięcie martwego naskórka. Wybierz dostosowany do typu cery żel oraz peeling drobnoziarnisty lub - gdy posiadasz cerę wrażliwą lub naczyniową - enzymatyczny. Pozbycie się obumarłych komórek sprawi, że składniki pielęgnacyjne w kolejnych etapach będą wchłaniały się znacznie lepiej.

SYLVECO ENZYMATYCZNY PEELING DO TWARZY 75ML - OD 16,50 ZŁ

2. Rozświetlająca maska na specjalne okazje

Przed wielkim wyjściem warto sięgnąć po maseczkę, która doda cerze blasku i zdrowego kolorytu. Szczególnie skuteczne są preparaty z zawartością złota - po ich zastosowaniu twoja skóra będzie prezentowała się zdrowo i młodzieńczo.

3. Dogłębne nawilżenie

Makijaż będzie prezentował się dobrze tylko wtedy, gdy twoja skóra zostanie dostatecznie nawilżona. Wybierz odpowiednie dla siebie kremy na twarz i pod oczy, cechujące się jednocześnie dobrym działaniem oraz skutecznym wchłanianiem.

NIVEA MAKE-UP STARTER DRY SKIN KREM TWARZY DO SKÓRY SUCHEJ I WRAŻLIWEJ 50ML - OD 17,00 ZŁ

4. Baza pod makijaż

Dobrym sposobem na nadanie makijażowi trwałości i dobrego wyglądu jest stosowanie specjalnych baz pod makijaż. Dobre bazy (zwane też primerami) nie tylko nadadzą skórze jednolitej struktury i utrwalą produkty kolorowe, ale także odżywią skórę. Niejednokrotnie zdarza się, że baza pełni także właściwości kremu.

REVITALASH FINELINE PRIMER WYPEŁNIAJĄCY PODKŁAD POD MAKIJAŻ 15 ML - OD 129,00 ZŁ

5. Setting spray, czyli utrwalająca mgiełka do makijażu

Gdy na przygotowanej odpowiednio skórze wykonasz już swój wystrzałowy make-up, jego trwałość zwiększysz stosując specjalne mgiełki utrwalające, zwane setting sprayami. Z pewnością jest to wariant o wiele skuteczniejszy i zdrowszy od wspomnianego już wcześniej lakieru do włosów. Dzięki tym preparatom, twój makijaż staje się odporny na pot i wodę, zaś same spraye nie powinny wysuszać naszej cery i tworzyć wraz z makijażem tzw. efektu maski.

KRYOLAN 9291 ULTRA SETTING SPRAY 50ML - 48,99 ZŁ

http://babyforyou.org

how much does a surrogate mother get paid

сиалис купить в украине