Data publikacji:

Robiąc to, popełniasz siłowniane faux pas! 7 błędów nowicjuszki!

Autor: Paulina

To dość częsty problem nowicjuszy. Nieznajomość zasad obowiązujących na siłowni powoduje, że popełniasz kolejne wpadki, a przez to jesteś niemile widziana przez resztę bywalców. Sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z tych błędów.

Siłownia to mała społeczność, w której obowiązują określone zasady. Wchodząc na sale, musisz zastosować się do reguł bezpieczeństwa i higieny, a także przykazów społecznych. Wiele osób nieświadomie popełnia wykroczenia. Stali bywalcy są raczej wyrozumiali względem "świeżynek", ale cierpliwość też się kiedyś kończy. Dowiedz się, w jaki sposób zakłócasz porządek na siłowni.

1. Brak higieny

Higiena jest bardzo ważna na siłowni. Ćwicząc, pocisz się. To akurat nikogo nie dziwi. Pozostawianie plam z potu na ławce czy manetkach rowerku stacjonarnego nie jest dobrze odbierane. Na sale zawsze zabieraj ręcznik, a po skorzystaniu z maszyny użyj środka dezynfekującego.

2. Podkradanie sprzętu

Potrzebujesz sztangielek, których akurat używa inna osoba? Szykujesz się do skoku i wykradasz je ukradkie, gdy tylko ktoś odstawi je na podłogę. Kultura nakazuje najpierw zapytać o pozwolenie. Być może są one mu/jej potrzebne do kolejnego ćwiczenia lub następnej serii. Dotyczy to także zajmowania maszyny.

3. Chomikowanie sprzętu

Możesz przygotować swoje miejsce do ćwiczeń. Gromadzisz wtedy sprzęt, który będzie Ci potrzebny, ALE nie przynoś wszystkiego na raz. O ile nie robisz treningu obwodowego z krótkimi przerwami między jedną serią a drugą, o tyle nie musisz mieć pod ręką kettle'a z pozycji numer 6 na swojej rozpisce. Zajmujesz kolejkę - pamiętaj, że nie jesteś sama na sali.

1. Adidas Performance Tanka

4. Wcinanie się w kolejkę

Scenariusz: godzina 19 w dzień powszedni. Wszystkie maszyny zajęte, jest tłoczno i trudno o wolne miejsce. Dlatego bywalcy stosują system kolejek i wymian między seriami (jeden ćwiczy w trakcie, gdy drugi odpoczywa przed kolejnym ćwiczeniem). Nikt nie będzie tolerował wcinania się w kolejkę. Poproś o pozwolenie na dołączenie do ćwiczących osób.

5. #Selfie_chic

Kontrola formy: co drugie ćwiczenie zdjęcie przy lustrze, zdjęcie butów, zdjęcie bidonu, zdjęcie maty... Nikomu tym w zasadzie nie przeszkadzasz (o ile nie wpychasz się na czyjeś miejsce), ale jesteś bardzo źle odbierana. Idziesz na siłownię, żeby ćwiczyć - nie żeby robić sobie "Insta focie". "Strzel fotkę" na koniec i pochwal się rzeczywistym wynikiem.

6. Robienie bałaganu

Ręcznik, chusteczki, mata, sztangielki, kluczyk, słuchawki, drugi zestaw sztangielek - ich już nie używasz - nie zapomnij o talerzu i skakance. Jeśli masz dużo rzeczy, to nie zostawiaj ich byle gdzie. Tym bardziej, gdy zmieniasz stanowisko. Robienie wokół siebie bałaganu nie jest mile widziane. Nikt nie chce potknąć się o porozrzucane obciążniki, tym bardziej natknąć się na brudne chusteczki! Sprzątaj po sobie!

7. Naśmiewanie się z innych, głośne komentowanie

Możesz mieć o kimś zdanie, lepsze bądź gorsze. Zachowaj je dla siebie. Głośne komentowanie innych ćwiczących, podśmiewanie się z ich wagi, stroju lub treningu jest nie na miejscu. Doświadczony bywalec szanuje każdą osobę, która podejmuje wyzwanie i przykłada się do pracy (a przynajmniej próbuje).

www.pills24.com.ua/vimaks/vimakss

https://buysteroids.in.ua

steroid-pharm.com/