Data publikacji:

Rusz mózg z kanapy - wpływ biegania na ludzki umysł

Autor: Joanna Stanuch

To pewne - sport poszerza nasze horyzonty, nie tylko te związane z ciałem. Aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ na nasze możliwość umysłowe, czego doskonałym przykładem jest bieganie. Sprawdź, dlaczego jeszcze - prócz wizji zgubienia niechcianych kilogramów - warto ruszyć się z kanapy.

Poprawa zdolności logicznego myślenia

Amerykańscy naukowcy, zajmujący się wpływem sportu na ludzki mózg dowiedli, że bieganie zwiększa możliwości logicznego myślenia i koncentracji. Zdaniem uczonych jest to związane z faktem, że przemieszczając się w przód automatycznie jesteśmy skłonni do myślenia o najbliższej przyszłości - a zatem, pobudzamy własną kreatywność.

Usprawnij swoją pamięć

Badania przeprowadzone póki co na gryzoniach wskazują, że bieganie może mieć pozytywny wpływ na pamięć. Naukowcy podejrzewają jednak, że takie korzyści osiągamy raczej przy lekkich, niż katorżniczych treningach.

Więcej

BUTY DO BIEGANIA ADIDAS DAMSKIE HYPERFAST 2.0 - 119,00 ZŁ

Więcej

Skuteczny polepszacz humoru

Jak większość aktywności, bieganie wzmaga wydzielanie endorfin - naturalnych hormonów szczęścia. Działanie to jednak nie jest wyłącznie chwilowe - okazuje się, że regularne, wieloletnie uprawianie joggingu działa skuteczniej niż medyczne środki uspokajające, a nawet antydepresanty.

Zabójca stresu

Napięcia zgromadzone w ciągu dnia najlepiej rozładujesz, gdy wybierzesz się na krótki choćby trening. Bieganie pozwala na przywrócenie miarowego tętna, skupienie się na czymś innym, niż codzienne kłopoty, a w dłuższej perspektywie - na nabranie dystansu do problemów, dzięki czemu sprawniej je rozwiązujemy.

виагра таблетки

аналоги виагры отзывы

сиалис побочные