Data publikacji:

S.O.S dla łamliwych paznokci

Autor: Joanna Stanuch

Chyba każda z nas pragnie mieć ładne, zadbane paznokcie – w końcu dłonie to wizytówka każdej kobiety. Ostatnimi czasy naszła mnie chęć na zapuszczenie długich paznokci, co skłoniło mnie do tego, aby podzielić się z Wami moimi sposobami na to, aby pazurki były mocne, gładkie i pozbawione przebarwień.

W kwestiach manicure, ze szkoły kosmetycznej wyniosłam między innymi to, że paznokieć, jako tkanka martwa w praktyce nie może ulec regeneracji, podobnie jak włos. Z drugiej strony, odpowiednio obchodząc się z nimi możemy sprawić, że będą mniej podatne na uszkodzenia, a także nieco ładniejsze.

Jeśli jak ja jesteście maniaczkami malowania paznokci, zapewne znacie problemy związane z przebarwieniami pojawiającymi się po lakierach w intensywnych barwach, czy też z łamliwością płytki.  Przez lata praktyki udało mi się jednak wypracować kilka prostych trików, dzięki czemu moje paznokcie są o wiele mocniejsze, a pokazanie ich w wersji sauté nie grozi skandalem :)

 • Zabezpieczaj płytkę przed pomalowaniem

  Jeśli chcecie uniknąć przebarwień w wyniku malowania paznokci ciemnymi lakierami, zawsze pamiętajcie o używaniu bazy, najlepiej o właściwościach odżywczych. Ze względów praktycznych, polecam stosowanie bazy również w przypadku jasnych lakierów – preparat będzie mniej skłonny do odpryskiwania. Duży wybór baz pod lakiery znajdziecie TUTAJ.

 • Regularny manicure

  Nie mówię tu o skomplikowanych zabiegach. Absolutna konieczność to regularne piłowanie – bo przecież podobnie jak włosy, paznokcie niszczą się od końca. Warto także polerować płytkę paznokciową, by nadać jej gładkości, oraz delikatnie usuwać zbędne, narastające skorki. Te czynności staram się wykonywać raz w tygodniu.

 • Domowe SPA

  Najlepszy, domowy zabieg na wzmocnienie paznokci jaki poznałam, to kąpiel w ciepłej oliwie z oliwek i soku z cytryny. Mieszankę oliwy i soku lekko podgrzewamy w mikrofalówce, a następnie moczymy paznokcie przez 20-30 minut (akurat starczy czasu na odcinek ulubionego serialu :) ). Taka kąpiel uelastyczni paznokcie oraz dogłębnie je nawilży.

  Wskazówka: na co dzień warto smarować paznokcie i skórki ekspresowymi, gotowymi oliwkami. Kliknij zdjęcie, by wybrać jedną spośród wielu oliwek do pielęgnacji paznokci.

 • Gdy pojawią się przebarwienia…

  Co tu dużo mówić – czasem nie da się ich uniknąć. Wystarczy, że zapomnimy o użyciu bazy pod czerwony lakier, lub nasze dłonie mają dłuży kontakt z barwiącymi substancjami, na przykład sokiem z buraków. Czasem zdarza się również, że skłonność do pożółkłych paznokci pojawia się u nas genetycznie.

  Aby poprawić koloryt płytki paznokciowej, przygotujcie w kieliszku mieszankę z odrobiny wybielającej pasty do zębów, wody utlenionej i soku z cytryny. Powstałą papkę nałóżcie na niepomalowane paznokcie na 20 minut. Gwarantuję, że ich kolor wyraźnie się poprawi!

 • Pozwól im czasem na nieco odpoczynku

  Nawet, jeśli nie wyobrażasz sobie wyjścia bez wystrzałowego manicure, na pewno znajdziesz od czasu do czasu chwilę na to, aby zmyć z paznokci lakier i pozwolić im na nieco oddechu. Jak już wspomniałam – wytwór naskórka nie może się w pełni zregenerować, jednak jako, że paznokieć posiada porowatą strukturę, kontakt z tlenem i wodą może go uelastycznić.

  A Wy jak dbacie o swoje pazurki? :) Dajcie znać!

  surrogate pregnancy

  https://books.google.com/books?id=yE-ZtHcFTM8C&pg=PT193&lpg=PT193&dq=marino+peredo&source=bl&ots=DzzpYQ6Hr0&sig=w0sg8keNIfqYE9ltZWVnnvR6rew&hl=ru&sa=X&ved=2ahUKEwjZq4Lb-IPeAhVpx1kKHXRIAJsQ6AEwC3oECAIQAQ

  www.biceps-ua.com