Data publikacji:

Jakie są zasady diety dwudniowej?

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz

Masz problem z ciągłym utrzymaniem reżimu żywieniowego? Spróbuj diety dwudniowej, podczas której przez wybrane dwa dni tygodnia  (następujące po sobie) redukujesz liczbę zjadanych kalorii. 

Sekret diety dwudniowej tkwi w tym, że nie musimy ograniczać się przez cały czas. Dużo łatwiej jest nam rzetelnie przestrzegać zasad, nawet tych rygorystycznych, kiedy mamy świadomość, że ograniczenie nie trwa wiecznie.

Pięć dni rozpusty, dwa dni postu - brzmi wspaniale, prawda? Niestety nie jest to takie proste! W dwa "postne" dni mocno ograniczamy liczbę kalorii - nawet do 1000 dziennie. Powinno się wtedy jeść dużo białka i mało węglowodanów. W pozostałe dni jemy to na co mamy ochotę, pamiętając jednak o ogarniczeniu słodyczy i przestawieniu się na dietę bardziej śródziemnomorską. Nie oznacza to jednak, że jemy wtedy pizzę i makarony! Stawiamy na ryby, warzywa, owoce, zdrowe tłuszcze i produkty pełnoziarniste. Od czasu do czasu można jednak pozwolić sobie na coś słodkiego, pamiętając o tym, by zmieścić się w dziennym limicie ok. 2 500 kcal.  Przy przestrzeganiu ograniczeń w postne dni, zdrowej diecie w dni normalne oraz regularnych ćwiczeniach fizycznych można schudnąć nawet do dwóch kilogramów tygodniowo. Stosując dietę dwudniową zwiększa się również prawdopodobieństwo tego, że w pozostałe dni nabierze się zdrowych nawyków żywieniowych.

Jeśli planujesz skorzystać z diety dwudniowej, warto zajrzeć do książki jej autorów doktor Michelle Harvie i profesora Tony'ego Hovella. Znajdziesz tam m.in. przepisy na dwa postne dni oraz liczbę kalorii najpopularniejszych dań polecanej kuchni śródziemnomorskiej.

Cialis 10 mg

adulttorrent.org