Data publikacji:

Domowa opalenizna z samoopalaczem. Warto?

Autor: Joanna Stanuch

Gdy nadchodzą pierwsze, słoneczne dni, wiele kobiet zaczyna tęsknić za złocistą opalenizną. Jak pewnie wiesz, do kwestii kąpieli słonecznych podchodzę raczej sceptycznie - zwykle szukam innych rozwiązań, które zagwarantują mi zdrowy koloryt skóry latem. Najprostszym z nich jest rzecz jasna samoopalacz. Jak go używać, by uzyskać rewelacyjne efekty?

Opalenizna naturalna, a sztuczna

Nie da się ukryć, że istnieje wiele aspektów, w których opalenizna naturalna przewyższa tą uzyskaną innymi metodami. Wśród nich znajduje się na pewno trwałość efektu. Jednak nie można ukrywać, że promienie UV w nadmiarze nie oddziałują na skórę pozytywnie - wręcz przeciwnie - mogą wyrządzić jej krzywdę.

Długotrwała ekspozycja skóry na działanie promieni ultrafioletowych jest jedną z głównych przyczyn przedwczesnego jej starzenia, przebarwień i przesuszenia. Nierzadko występują również poparzenia. Wreszcie, do efektów może dołączyć ten najtragiczniejszy - rak skóry.

Choć najlepszym sposobem zapobiegania powyższym efektom jest stosowanie kremów z filtrem, zwykle opóźniają one pojawienie się pożądanej, pięknej opalenizny. A przecież można szybciej i zdrowiej!

Czym zastąpić słońce? Najlepszy samoopalacz

Od lat jestem zwolenniczką zamieniania promieni UV na samoopalacz. To alternatywa bezpieczniejsza, zdrowsza, a przy odrobinie wprawy - znacznie wygodniejsza. Fakt - nad uzyskanym efektem trzeba będzie czuwać, bo mija szybciej niż opalenizna naturalna, jednak sądzę, że w obliczu zalet tej metody - naprawdę warto.

Jak wybrać najlepszy samoopalacz?

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie kosmetyku brązującego, musisz przeanalizować swój przypadek - tak, by uzyskane efekty były maksymalnie naturalne.

 • Karnacja: na rynku spotkasz samoopalacze dedykowane różnym odcieniom skóry. Jeśli jesteś bladolica, musisz dobrać odpowiedni samoopalacz. Stosowanie tego dedykowanego oliwkowym karnacjom nie przyniesie ci szybszych rezultatów, a jedynie efekt maski, który będzie raził nienaturalnością.
 • Konsystencja: samoopalacz w sprayu, żelu, kremie czy piance? Obecnie na rynku spotkasz wiele formuł produktów brązujących. Wybór powinien być uzależniony od specyfiki twojej skóry. Jeśli jest bardzo sucha, sięgaj po samoopalacze w formie kremu czy balsamu, które przy okazji ją nawilżą. Skóra tłusta o wiele bardziej “polubi” się z lżejszymi konsystencjami, takimi jak pianka czy żel.
 • Oddzielny produkt do twarzy: pamiętaj, że samoopalacz do ciała nie nadaje się do nakładania na twarz. Jeśli chcesz przybrązowić się również w tej strefie, kup osobny produkt, dostosowany dermatologicznie do twojej cery.
 • Jak prawidłowo nakładać samoopalacz?

  Odpowiednia aplikacja samoopalacza jest prawdziwą sztuką. Musisz zrobić to tak, aby twoja opalenizna wyglądała jak najbardziej naturalnie. Nie ma tu miejsca na nieestetyczne smugi czy prześwity.

  Przygotowanie skóry

  Peeling ciała

  Dzień przed domowym opalaniem wykonaj dokładny peeling całego ciała, aby pozbyć się rogowej warstwy naskórka i umożliwić samoopalaczowi lepsze wchłanianie. Użyj peelingu gruboziarnistego, który dokładnie wygładzi skórę i pozbędzie się nierówności. Pamiętaj, by zastosować go także w takich miejscach jak zgięcia kolan i łokci. Jeśli zamierzasz nałożyć samoopalacz na twarz, tam również wykonaj złuszczanie cery.

  Nawilżenie

  Po wykonanym peelingu, dogłębnie nawilżaj skórę ciała i twarzy. Ten trik pozwoli jej lepiej wchłonąć produkt brązujący, który przy okazji będzie się na niej lepiej prezentował

  Czas na opalanie

  Więcej

  Kolejnego dnia możesz przejść do aplikacji samoopalacza. Przydatne okażą się:

 • Samoopalacz do ciała,
 • Samoopalacz do twarzy,
 • Krem do rąk,
 • Rękawica do masażu.
 • 1. Clinique, samoopalacz do twarzy -  86,00 zł

  Więcej

  3. La Roche Posay, samoopalacz do ciała - 50,15 zł

  Więcej

 • Przed aplikacją produktu brązującego, skóra powinna być dokładnie oczyszczona i pozbawiona pozostałości makijażu, perfum, antyperspirantu czy innych produktów.
 • Dokładnie zwiąż włosy, pozbądź się wszelkiej biżuterii.
 • Posmaruj dłonie oraz stopy kremem nawilżającym, który będzie stanowił zabezpieczenie przed nadmierną zmianą koloru skóry. W tych okolicach samoopalacz wywołuje najsilniejszy efekt.
 • Włóż rękawiczkę kosmetyczną i zaaplikuj na nią odrobinę samoopalacza (jeśli jest to samoopalacz w sprayu, możesz aplikować go bezpośrednio na skórę). Rozpocznij rozprowadzanie produktu od stóp w górę.
 • Produkt wprowadzaj w skórę powolnymi, dokładnymi ruchami tak, by nie pominąć żadnej z okolic. Skup się szczególnie na kolanach i łokciach. Przy smarowaniu pleców, możesz potrzebować pomocy drugiej osoby.
 • Jeśli nakładasz samoopalacz na twarz, bądź ostrożna. Nałóż bardzo cienką warstwę produktu na skórę twarzy, ale i szyi oraz uszu. Miejsca, w których produkt może się zbierać (np. skrzydełka nosa) dla pewności przetrzyj płatkiem kosmetycznym.
 • Nawet, jeśli twój samoopalacz wchłania się szybko, poczekaj z prysznicem minimum 6 godzin, by utrwalić efekt. W tym czasie unikaj jasnych ubrań, kontaktu z wodą i innymi kosmetykami.

  Jak dbać o sztuczną opaleniznę?

  Gdy już możesz cieszyć się efektem opalenizny bez słońca z pewnością chcesz, by została z tobą jak najdłużej. Aby wydłużyć jej trwałość, aplikację samoopalacza powinnaś powtarzać co ok. 5 dni. Co 2-3 zabiegi powinnaś wykonać dokładny peeling ciała. Pamiętaj, aby w trakcie domowego opalania intensywnie nawilżać skórę - wtedy będzie prezentować się zdrowo i promiennie.

  Opalenizna naturalna, czy sztuczna? Co wybierasz?

  лучшее средство для потенции без побочных эффектов

  препараты улучшающие потенцию у мужчин

  сиалис цена львов