Data publikacji:

4 skuteczne ćwiczenia na ramiona

Autor: Joanna Stanuch

Ramiona to partia ciała, o której często podczas treningu zdarza nam się zapominać. Priorytetem – zwłaszcza latem – są dla nas płaski brzuch i smukłe nogi, z kolei kondycję rąk niejednokrotnie zaniedbujemy. Dziś to właśnie im poświęcimy więcej uwagi – sprawdźcie, jakie skuteczne ćwiczenia na ramiona możecie wykonać w domowym zaciszu.

Borykasz się z nieestetycznymi "motylkami"? A może po prostu chcesz, aby twoje ramiona były nieco silniejsze? Nie musisz od razu biec na siłownię – oto kilka ćwiczeń, które pomogą ci uzyskać silne, a zarazem szczupłe ramiona w domowym zaciszu. Przydatna okaże się jedynie dobra mata do ćwiczeń i… mebel. Do dzieła! :)

1. Spacer na rękach przy ścianie

Połóż się na podłodze, prostopadle do ściany, dotykając jej stopami. Następnie przejdź do pozycji pompki i wysuń prawą nogę do góry, zaraz potem dostawiając lewą. Na rękach „przejdź się” do ściany i z powrotem – do pozycji wyjściowej. Szczupłe ramiona i lepsza równowaga gwarantowane!

2. Plank z pompką

Ćwiczenie zaczynamy od pozycji planka. Wciągnij brzuch i zadbaj o to, aby kręgosłup był ułożony w prostej linii. Następnie oprzyj się na wyprostowanych ramionach – raz na jednym, zaraz potem na drugim. W następnej kolejności, oprzyj się na przedramionach. Wykonaj 20 powtórzeń na każdą stronę.

3. Ćwiczenie na ramiona – sprawny triceps

Przygotuj stolik lub wysokie krzesło. Stań do niego tyłem i oprzyj się ramionami. Wyprostuj i wysuń obydwie nogi w przód. Następnie, opuszczaj ciało do uzyskania kąta 90 stopni. Podczas tego ćwiczenia na ramiona pracują także plecy. Wykonaj 20-30 powtórzeń.

4. Pompki sprzymierzeńcem szczupłych ramion: wersja z oparciem

Dłonie rozstaw na szerokość barków, układając je na stoliku. Stopy powinny leżeć blisko siebie – opieraj się tylko na palcach. Ćwiczenie polega na opuszczaniu się nisko tuż nad stolikiem i unoszeniu ciała aż do wyprostowania ramion. Podobne ćwiczenie możesz wykonać również przy ścianie.

Źródło: Youtube/Monika Kołakowska

Mam nadzieję, że tych kilka ćwiczeń pomoże wam w uzyskaniu w wymarzonych, szczupłych ramion. Dajcie znać, jak wyglądają wasze postępy!

pharmacy24.com.ua/levitra-vardenafil/levitra-60-mg/

недорогие препараты для повышения потенции у мужчин

http://steroid-pharm.com