Data publikacji:

Skuteczne sposoby na walkę z cellulitem

Autor: Sylwia Stwora

Dopada ramiona, brzuch, pośladki oraz uda i stanowi problem 90 proc. kobiet. Z cellulitem, czyli popularną pomarańczową skórką, walczą panie zarówno z nadwagą, jak i posiadaczki szczupłej sylwetki. Istnieje kilka skutecznych sposobów na pozbycie się lub zmniejszenie tego mankamentu.

Cellulit to pochodna złego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej pod skórą, które sprawia, że traci ona sprężystość, staje się nierówna i tworzą się na niej fałdki. Na to, czy dana kobieta jest skazana na walkę z nieestetycznym problemem wpływają uwarunkowania genetyczne, siedzący tryb życia z małą ilością aktywności fizycznej, zaburzenia gospodarki hormonalnej, dieta obfitująca w tłuszcz, sól i węglowodany. Sprzymierzeńcami pomarańczowej skórki są również używki typu papierosy, alkohol, mocna kawa i czarna herbata.

Podstawą maksymalnej redukcji poziomu cellulitu jest zmiana nawyków żywieniowych oraz zadbanie o odpowiednią dawkę ruchu. Zadaniem diety jest przyspieszenie metabolizmu, usunięcie nadmiaru toksyn oraz wody z organizmu. Ważnym składnikiem codziennego menu powinny stać się kwasy tłuszczowe omega-3, które podkręcą przemianę materii i spalanie tkanki tłuszczowej. Ich głównym źródłem są tłuste ryby morskie (tuńczyk, pstrąg, makrela, itp.), olej lniany i siemię lniane, olej rzepakowy, a także orzechy. Warto uzupełnić dietę o awokado, które najlepiej przygotowywać w formie pasty z oliwą z oliwek. Niezbędne jest picie dużej ilości wody – min. 2 litry dziennie, oraz herbatek m.in. z pokrzywy i dziurawca, które działają moczopędnie. Należy unikać cukrów i wysokotłuszczowych produktów.

Niezbędne będzie wprowadzenie aktywności fizycznej w wymiarze przynajmniej 30 minut dziennie. Najlepiej postawić na pływanie, jazdę na rowerze czy zajęcia fitness ukierunkowane na redukcję cellulitu, np. Body Ball.

Poczynania dietetyczne i sportowe powinno wspomagać regularne wmasowywanie w miejsca objęte pomarańczową skórką specjalistycznych preparatów kosmetycznych. Dla najbardziej niecierpliwych kobiet skutecznym rozwiązaniem może okazać się seria zabiegów antycellulitowych, np. mezoterapia igłowa i bezigłowa czy masaż leczniczy.

таблетки вимакс

варденафил отзывы цена

www.steroid-pharm.com