Data publikacji:

Sorbet – zdrowa ochłoda na letnie upały

Autor: Sylwia Stwora

Upalny dzień sprzyja sięganiu po ochłodę w postaci lodów, które niekoniecznie są sprzymierzeńcem szczupłej sylwetki. Skuteczniejszym i zdrowszym sposobem na orzeźwienie jest sorbet. Podpowiadamy, jak przygotować mrożony deser w domu.

Bazą wyjściową do każdego sorbetu jest syrop, stanowiący połączenie wody i roztopionego w niej cukru, do którego dodaje się sok lub mocno rozdrobiony miąższ z dowolnego owocu. Idealne będą truskawki, maliny, kiwi, banan, jagody, winogrona, arbuz, mango czy jeżyny. Ostudzoną masę wlewa się do większego pojemnika próżniowego i wkłada do zamrażalnika na ok. 3-4 godzin. Co 15-20 minut należy ją przemieszywać, aby uzyskać jednolity efekt po stężeniu.

Gotowy sorbet należy nakładać do pucharków lub miseczek za pomocą specjalnej łyżki do lodów bądź też zwykłej, dużej łyżki. Szybszym sposobem na zrobienie pysznej i zdrowej przekąski jest zmiksowanie w blenderze mrożonych owoców, które następnie odkładamy do zamrażalki na około 20 minut, pamiętając o dwukrotnych zamieszaniu tężejącej masy.

Przed włożeniem masy do zamrożenia, upewnij się, że smak sorbetu Ci odpowiada. Jeśli jest mało słodki, możesz dosypać cukru pudru lub dodać miodu. Możesz też wzbogacić swój mrożony deser o sos w postaci zmiksowanych z cukrem owoców, waflowe rurki, posypać całość wiórkami czekolady lub kokosu czy też dorzucić kilka rodzynek albo listek mięty.

подробнее ry-diploma.com

Был найден мной классный портал со статьями про китайские чехлы для телефонов https://topobzor.info/chehly-dlja-telefonov-i-smartfonov-na-alijekspress-iz-kitaja/