Data publikacji:

Uwaga! Migrena – jak sobie z nią radzić?

Autor: Kasia

Migrenowy ból głowy atakuje znienacka i może trwać od kilku do kilkudziesięciu godzin. W tym czasie ogranicza naszą codzienną aktywność życiową, utrudnia pracę i jakiekolwiek działanie. Jak rozpoznać objawy migrena oraz jak sobie z nią radzić? Opowiadamy o tej uciążliwej chorobie.

Niestety to my, kobiety, mamy większy problem z migreną i to nas znacznie częściej atakuje. Wbrew pozorom pojawia się u osób aktywnych oraz w pełni sił. Zaczyna się bardzo niewinnie od lekkiego szumu w uszach czy zaburzeń wzroku. Atak bólu jest bardzo silny, mocny i pulsujący, najpierw po jednej stronie, później już na całej powierzchni głowy. Trwa kilka godzin lub dni oraz powtarza się cyklicznie.

Źródło: ritchiechirohealth.com

Jak rozpoznać wroga?

Przyczyn ataków może być wiele: odziedziczona tendencja, niehigieniczny tryb życia, zła dieta. Warto spróbować samemu przeanalizować, co się działo dzień przed atakiem, co jadłaś i piłaś, co się wydarzyło, jaka była pogoda, co się działo w pracy oraz w domu. Migrena może pojawić się zarówno w wyniku picia czerwonego wina, jak i pod wpływem zbyt długich godzin spędzonych przed telewizorem lub komputerem. Ataki wywołuje również przebywanie w dusznym pomieszczeniu lub brak ruchu. Bacznie obserwuj swój organizm, ponieważ ta wiedza pomoże uniknąć ci sytuacji, które prowokują migrenowy atak. Dowiedziono, że częstość napadów migreny rośnie w okresie menstruacji, kiedy dochodzi do naturalnego obniżenia poziomu estrogenu w organizmie kobiet.

Zwiastuny migreny:

 • mroczki przed oczami
 • ogólne złe samopoczucie, rozdrażnienie
 • nudności
 • zaburzenia łaknienia
 • nadwrażliwość na zapachy
 • nadwrażliwość na hałas
 • światłowstręt
 • uczucie pulsowania w głowie
 • Sposoby na migrenę

  Leczenie migreny obejmuje trzy elementy. W pierwszej kolejności należy wyeliminować wszelkie czynniki wywołujące napady, a przynajmniej ograniczyć je do minimum. Można zastosować także leczenie zapobiegawcze, które zmniejszy częstotliwość i siłę ataków oraz leczenie doraźne już w trakcie napadu. Leczenie doraźne, jak i zapobiegawcze obejmuje farmakologię, zatem może być prowadzone jedynie pod obserwacją lekarską.

  Na grafice: 1. Kwiat lipy Dary Natury, 6,40 zł

  https://buysteroids.in.ua

  farm-pump-ua.com

  farm-pump-ua.com