Data publikacji:

Szczotka z włosiem dzika. Czy warto?

Autor: Joanna Stanuch

„Dzik jest dziki, dzik jest zły…” mówi wszystkim znany wierszyk Jana Brzechwy. Okazuje się, że niekoniecznie – dzik to przyczynek mojej dzisiejszej refleksji na temat szczotek do włosów, którą chciałabym się z Wami podzielić. Okazuje się, że szczecina budzącego grozę zwierzątka może być prawdziwym zbawieniem dla naszych włosów.

Moje wysokoporowate włosy nie są łatwe we współpracy. Bezpośrednio po myciu powinnam jak najszybciej je rozczesać, aby zaoszczędzić sobie dramatu później, z drugiej jednak strony – jestem świadoma, że czesanie włosów na morko bynajmniej nie robi im dobrze. Zwłaszcza teraz, gdy nadszedł sezon na ciepłe czapki, plątanie i elektryzowanie się włosów staje się moim chlebem powszednim, z którym skrupulatnie walczę. Dodatkowo, wytrwale zapuszczam włosy, a każda z Was wie, że im dłuższe kosmyki, tym więcej uwagi należy im poświęcić, również w kwestii czesania.

Niestety  - standardowe szczotki ze sztucznych tworzyw przestały mi wystarczać. Nawet mój tangle teezer, który mimo wszystko nadal będę gorąco polecać, przestał sprawdzać się w obliczu braku dyscypliny moich włosów. Na szczęście, w krytycznym momencie natrafiłam na rewelacyjne rozwiązanie – szczotkę z włosiem… z dzika.

Duży wybór szczotek z naturalnym włosiem znajdziecie TUTAJ.

Szczotka z włosia dzika – co zachęca?

 • Jest niesamowicie delikatna, a zarazem skuteczna w rozczesywaniu włosów zarówno na mokro, jak i na sucho;
 • Dobre jakościowo szczotki zawierają szczecinę wraz z cebulkami, które są bogatym źródłem keratyny – tej samej, która buduje i nasze włosy. Dzięki temu, szczotki z naturalnym włosiem nabłyszczają kosmyki i dyscyplinują je;
 • Jest łagodna dla skóry głowy, dzięki czemu doskonale nadaje się do jej masażu.
 • Zanim zdecydujecie się wypróbować szczotkę z włosiem dzika upewnijcie się, czy:

 • Nie doskwiera Wam alergia na sierść;
 • Przy produkcji szczotki zwierzęta nie ucierpiały („etycznie” zakupiona szczotka powinna zawierać szczecinę pozyskiwaną humanitarnie, jako efekt uboczny hodowli dzików);
 • Miałyście kiedyś do czynienia ze szczotkami z naturalnym włosiem?

  www.chemtest.com.ua/mikroskopi

  женская виагра состав препарата

  виагра таблетки для мужчин действие