Data publikacji:

Tajemniczy diatomit. Jak działa ziemia okrzemkowa?

Autor: Paulina

Wyobraź sobie złoty środek, który pomoże Ci zadbać o Twoje zdrowie i wygląd. Zamiast kilku różnych specyfików – jeden działający kompleksowo. A co jeśli na dodatek będzie niedrogi, ogólnodostępny, naturalny i całkowicie bezpieczny? Wydaje Ci się, że to niemożliwe? Nic bardziej mylnego!

Przedstawiamy Wam diatomit, czyli ziemię okrzemkową.

Czym jest diatomit?

Ziemia okrzemkowa, czyli po prostu krzem, to jeden z najważniejszych pierwiastków jakie występują w organizmie człowieka. Krzem pełni funkcję oczyszczającą; wychwytuje toksyczne substancje, takie jak grzyby, wirusy, pierwotniaki, pozostałości leków oraz bakterie i usuwa je z komórek ciała. Oprócz tego, diatomit stanowi między innymi budulec kości, stawów, ścian naczyń krwionośnych i skóry.

Korzystne właściwości zdrowotne ziemi okrzemkowej

Diatomit ma bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się go w różnych gałęziach przemysłu. Jako suplement diety stosuje się spożywczą ziemię okrzemkową. Dzienne zapotrzebowanie człowieka na ten pierwiastek wynosi 20-30 mg. Ludzie stosujący diatomit posiadają lepsze samopoczucie oraz zostaje zahamowany rozwój niektórych chorób.

Krzem posiada wyjątkowe właściwości:

 • obniża ciśnienie krwi i poziom cholesterolu,
 • przyspiesza gojenie ran i regenerację kości po złamaniach,
 • zapobiega próchnicy,
 • działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo,
 • wspomaga odporność
 • poprawia wygląd paznokci i włosów,
 • korzystnie wpływa na układ pokarmowy,
 • jest zalecany podczas odchudzania, ponieważ zmniejsza apetyt.
 • Więcej
  Więcej

  Diatomit – stosowanie i sposób użycia

  Ziemię okrzemkową możesz kupić w stacjonarnych i internetowych sklepach zielarskich oraz w sklepach ze zdrową żywnością. Sprzedawana jest w opakowaniach o różnej pojemności, co zachęca do wypróbowania produktu. Ziemia okrzemkowa występuje w postaci białego proszku, a więc śmiało możesz dodawać ją do owsianki, soków czy koktajli.

  Jeśli diatomit znajdzie się na Twojej półce, zacznij od przyjmowania 1 łyżeczki dziennie. Z czasem możesz zwiększać dawkowanie, jednak powinnaś obserwować reakcję ciała na ten preparat. Wystąpienie objawów grypopodobnych może być rezultatem zbyt szybkiego oczyszczania się organizmu. Należy wtedy zmniejszyć ilość spożywanego środka i dopiero po pewnym czasie spróbować stopniowo zwiększać dawkę.

  Diatomit możesz wykorzystać także do przygotowania peelingu - posiada on właściwości złuszczające.

  Przepis na peeling: 1-2 łyżeczki produktu zmieszaj z niewielką ilością jogurtu naturalnego (świetnie odżywi skórę!) lub z żelem do mycia twarzy, wmasuj w skórę, a następnie spłucz ciepłą wodą.

  Oprócz tego diatomit można używać do polerowania paznokci i czyszczenia zębów - wystarczy dodać go do pasty do zębów. Ziemię okrzemkową stosuje się także w leczeniu trądziku, jest składnikiem pudrów i kremów maskujących.

  Duży wybór ziemi okrzemkowej znajdziesz TUTAJ.

  Więcej
  http://babyforyou.org/en/services/for-genetic-parents/

  nina lawless

  buysteroids.in.ua/inekczionnyie-anabolicheskie-steroidyi/primobolan/primobol.html