Data publikacji:

Trening insanity – co warto o nim wiedzieć?

Autor: Sylwia Stwora

Pojęcie morderczego wysiłku fizycznego nie jest Ci obce? Chętnie podjęłabyś wyzwanie, które zaowocuje lepszą wytrzymałością i wydolnością organizmu, a także pomoże zbudować silniejsze mięśnie, zrzucić niepotrzebne kilogramy, stracić nawet po 10 cm w obwodach (o ile będziesz utrzymywać też odpowiednią dietę) i pokonać swoje słabości? Postaw na trening insanity i po dwóch miesiącach zyskaj nową siebie, czyli smukłe ciało i lepszą kondycję oraz silniejszą psychikę.

Za treningiem insanity stoi Shaun Thompson, amerykański tancerz, choreograf i trener fitness. Zajęcia mają charakter interwałowy, co oznacza, że wykonujesz ćwiczenia o intensywności sięgającej granic możliwości Twojego organizmu i przeplatasz je krótką chwilą na wzięcie oddechu. Program opracowany przez Shauna T trwa 63 dni i dzieli się na trzy etapy.

Pierwsza faza trwa 4 tygodnie i polega na przygotowaniu organizmu na ekstremalny wysiłek, jaki będziesz musiała włożyć w trzeci, najcięższy etap. Drugi poziom trwa 7 dni i polega na regeneracji. Kolejne 3. tygodnie to praca na pełnych obrotach. Na początku będziesz ćwiczyć przez 40 minut, by z czasem wydłużyć czas wysiłku do godziny. Trening wykonuje się 6 razy w tygodniu (od poniedziałku do soboty) w domu, zgodnie z wytycznymi prezentowanymi przez trenera na DVD lub filmiku internetowym.

W trakcie zajęć będziesz wykonywać podskoki, wymachy, pompki, skłony, pajacyki, przeskoki, przysiady i wiele innych ćwiczeń z wykorzystaniem obciążenia w postaci masy własnego ciała. Wszystko zależy od rodzaju treningu przypadającego na dany dzień. Może to być np. Plymoetric Cardio Circut, gdzie ćwiczenia cardio łączy się z rozciąganiem, Cardio Abs skupiający się w całości na mięśniach brzucha czy Max Interval Plyo, podczas którego będziesz wykonywać głównie pompki.

Dwumiesięczne wyzwanie nie jest odpowiednie dla każdego. Przeciwwskazaniem dla podjęcia treningu insanity jest słaba kondycja fizyczna wynikająca z prowadzenia siedzącego trybu życia. Odradza się go osobom zaczynającym przygodę ze sportem, trenującym nieregularnie, a także z nadwagą i otyłością – intensywne ćwiczenia bardzo mocno obciążają stawy kolanowe. Nie nadaje się również przy chorobach serca i układu oddechowego, problemach ze stawami oraz w okresie rehabilitacji po np. kontuzji.

W celu dokonania oceny tego, czy jesteś gotowa na trening insanity, wykorzystaj Fit Test, który w przypadku realizacji programu będziesz w sumie wykonywać pięciokrotnie. Tym sposobem będziesz mogła zmierzyć poziom wydolności organizmu i obserwować swoje postępy. Trwa około 25-30 minut i składa się on z 8 ćwiczeń, które należy wykonywać w ściśle określonej kolejności przez 1 minutę każde.

Po zakończeniu programu możesz go powtórzyć dopiero po dwutygodniowej przerwie. W międzyczasie możesz biegać, jeździć na rowerze, pływać czy uczęszczać na zajęcia fitness. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na przeprowadzenie treningu insanity po raz kolejny, dbaj o regularną aktywność fizyczną i dietę. Inaczej cała praca, jaką wykonałaś w ciągu dwóch miesięcy może pójść na marne.

Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

https://pills24.com.ua

силденафил инструкция по применению цена аналоги

узнать больше biceps-ua.com