Data publikacji:

Uwaga na kręgosłup!

Autor: Paulina

Siedząca praca, stres, brak aktywności fizycznej - to tylko kilka czynników, które osłabiają mięśnie kręgosłupa. Konsekwencją są ból pleców, sztywność karku, drętwienie kończyn, wady postawy. Jeśli chcesz tego uniknąć, musisz postarać się o zdrowy kręgosłup. Podpowiadamy, jak o niego zadbać.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie, aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

Coraz więcej osób uskarża się na bóle pleców czy drętwienie kończyn. Nieprzyjemne mrowienie w rękach czy kłopoty z poruszaniem się to symptomy problemów z kręgosłupem. Nie warto ich ignorować, gdyż nieleczone mogą prowadzić do bardziej uciążliwych powikłań.

Czy wiesz, że na zdrowie naszego kręgosłupa wpływa także to, jak siedzimy? Podczas długiego stania lub siedzenia bez oparcia Twój kręgosłup musi utrzymywać dwu-, trzykrotnie większy ciężar.


1. Pływanie

Regularne wizyty na basenie to najlepsze lekarstwo na bóle pleców. Pływanie jest jedną z najzdrowszych form aktywności, ponieważ nie obciąża stawów. Wzmacnia natomiast mięśnie, również przykręgosłupowe, a także poprawia postawę i modeluje sylwetkę. To także świetny sport dla osób chcących schudnąć.

2. Rozciąganie

Ćwiczenia rozciągające pomagają uelastycznić mięśnie i łagodnie rozruszać stawy. Codzienna, kilkuminutowa sesja stretchingu pomoże Ci pozbyć się bolesnego napięcia i sztywności. Rozciągając się, pamiętaj również o mięśniach karku. W szczególności polecamy je osobom pracującym przy biurku.

3. Gimnastyka korekcyjna

Ćwiczenia korygujące wady postawy też eliminują problemy z kręgosłupem. Bardzo często są one bowiem związane z przyjmowaniem przez nas niewygodnych pozycji. Jeżeli na co dzień garbisz się, siedzisz w dziwny sposób, chodzisz z ciężką torbą na jednym ramieniu, to całkiem prawdopodobne, że za jakiś czas odczujesz to boleśnie w plecach.

4. Masaże

Masaże różnego rodzaju pomagają pozbyć się napięcia, które narasta w naszym ciele w ciągu dnia. To także świetna metoda na złagodzenie stresu.

5. Joga

Joga bardzo dobrze buduje siłę ciała. Angażuje różne grupy mięśniowe, stabilizuje naszą postawę, a elementy stretchingu sprawiają, że stajesz się bardziej elastyczna. Odpowiednie regulowanie oddechu w trakcie ćwiczeń pozwala odprężyć się po ciężkim dniu.

6. Ćwiczenie mięśni głębokich

Mięśnie głębokie odpowiadają za stabilizowanie sylwetki, w tym utrzymanie kręgosłupa. Dużo osób ćwiczących zapomina o nich, skupiając się na dużych grupach mięśniowych. Ćwiczenia izometryczne, pilates, callanetics, a nawet zwykła deska wzmacniają mięśnie głębokie. W ten sposób poprawisz swoją postawę, wysmuklisz sylwetkę i staniesz się bardziej odporna na urazy.

www.cialis-viagra.com.ua/samyi-silnyi-afrodiziak-sredi-dostupnykh-v-nashei-strane

Kamagra Effervescent

дапоксетин цена львов