Data publikacji:

Wałek do masażu - czy warto?

Autor: Paulina

Czy męczą Cię bolesne przykurcze? Masz wrażanie, że Twoje ciało jest cały czas spięte? Gdy zwykłe metody rozciągania zawodzą, pomoże Ci masaż. Sięgnij po roller. Przedstawiamy zalety wałka do masażu.

Roller, foam roller - piankowy wałek do masażu to przyrząd, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony do rozmasowywania ciała. Wiele osób ćwiczących uskarża się na boleśnie napięte mięśnie, bóle w okolicach stawów, a nawet na ograniczony zakres ruchu. Standardowe rozciąganie czasami nie daje zadowalających efektów, przez co nieprzyjemny stan pogłębia się. Przykurczone mięśnie mogą prowadzić do kontuzji, a nawet stanów zapalnych. Dlatego nie należy ich ignorować.

Bardzo skuteczną metodą walki z utrzymującym się napięciem mięśniowym jest masaż za pomocą specjalnego wałka - rollera. Chwalą go sobie sportowcy, trenerzy i rehabilitanci. Jak działa wałek do masażu?

Na zdjęciu: Foam Joga Roller Flexifit (33 x 14 cm), 64 zł

Praktycznie o foam rollerze

Foam roller jest z reguły lekki i nie zajmuje bardzo dużo miejsca. Dzięki temu bez trudu możesz używać go w domu, zabrać go ze sobą na siłownię lub w dowolne miejsce, w którym będziesz ćwiczyć (np. na zewnątrz). Na rynku dostępne są różne rozmiary i formy (gładkie i z wypustkami), co pozwala Ci na pełną dowolność - dobierzesz go do swoich potrzeb. Najważniejszą zaletą jest to, że możesz używać go samodzielnie. Do masażu nie musisz angażować innych osób. Sama świetnie dasz sobie radę!

Rozmasuj przykurcze

Skurczone mięśnie są twarde i ściągnięte. Aby wyeliminować ten stan można zastosować masaż uciskowy. Silne ugniatanie powoduje rozluźnienie tkanek. Gdy samodzielnie nie możesz wykonać masażu (dłonie nie sięgają, są słabe, nie możesz "wgnieść" mięśnia), z pomocą przychodzi wałek do masażu. Prawidłowo stosowany roller wykorzystuje ciężar Twojego ciała. Bardzo mocno naciska i ugniata przykurczone miejsce, stopniowo zmniejszając napięcie w danym obszarze. Uwaga! To bardzo boli (i musi!) - może nawet doprowadzić Cię do łez. Jednak na koniec masażu (powinnaś kontynuować go do momentu, w którym całkowicie ustąpi napięcie i mięsień będzie miękki) bolesny przykurcz ustąpi, a Ty odzyskasz sprawność i pełen zakres ruchu.

Wyeliminuj ból stawów

Źle spałaś lub przesiliłaś ciało. Teraz czujesz ból w stawach. Używając rollera, możesz bardzo dokładnie sama rozmasować boleśnie spięte miejsce. W ten sposób pozbędziesz się bólu. Metodę tę swoim klientom proponują trenerzy personalni. Jest również wykorzystywana przez rehabilitantów.

Czy wiesz, że bóle stawów nie zawsze mają związku z problemami chrzęstno-kostnymi. Częstą przyczyną jest nieelastyczny mięsień. Jeżeli masz problem z kolanem w trakcie wykonywania przysiadów, to najpierw spróbuj rozmasować okoliczne mięśnie. Jeżeli to nie pomoże, skonsultuj się ze swoim ortopedą lub fizjoterapeutą.

Trening - ćwiczenia na brzuch, nogi, pośladki

Wałek do masażu nie służy jedynie do eliminowania przykurczy. To rewelacyjny przyrząd do ćwiczeń na mięśnie brzucha i kręgosłupa. Dzięki nim core staje się mocniejszy, a to pozytywnie wpływa na Twoją sylwetką i postawę.

Roller wspaniale rozszerza również trening na mięśnie nóg i pośladków. To dodatkowe utrudnienie dla Twojego ciała. Polepszasz mobilność stawów, stabilizację i pracujesz nad zgrabnymi i kształtnymi nogami.

дапоксетин купить в украине

система автополива газона

www.buysteroids.in.ua/tabletirovannyie-anabolicheskie-steroidyi/turinabol/turanabolic.html