Data publikacji:

Wieczorne objadanie – jak je przezwyciężyć?

Autor: Sylwia Stwora

Wieczorne objadanie zwykle zdarza się osobom, które przez cały dzień nie zjedzą porządnego posiłku i rekompensują sobie to późną porą. Zwłaszcza dla odchudzających się napad głodu na koniec dnia jest prawdziwym utrapieniem. Na szczęście można z nim wygrać. Oto kilka trików, które poskromią wieczorne objadanie.

Posiłki o stałych porach, czyli co 3-4 godziny to jeden z najpopularniejszych sposobów uniknięcia wieczornego podjadania. Staraj się przyzwyczaić organizm do względnie regularnych godzin spożywania śniadania, II śniadania, obiadu i kolacji, ewentualnie podwieczorku. Nie zawsze jednak to uchroni przed napadem na lodówkę po kolacji. Silna sytuacja stresowa, stan napięcia przedmiesiączkowego czy nuda często zwiększają ochotę na coś wysokokalorycznego, tłustego czy słodkiego późną porą.

Gdy włącza się lampka sygnalizująca o tym, że jesteś głodna, warto ją zagłuszyć. Skutecznie pomoże wyjście na basen, spacer z psem, jogging w towarzystwie muzyki, rozmowa z przyjaciółką, porządki czy inne zajęcie, które odciągnie Twoje myśli od lodówki.

Jeśli naprawdę nie umiesz się powstrzymać, sięgaj po niskokaloryczne produkty, np. jogurt naturalny, garść orzechów i migdałów, kilka ciastek owsianych, kanapkę z kromki pieczywa chrupkiego obłożonej sałatą, pomidorem, plasterkiem chudego twarogu, tost pełnoziarnisty posmarowany łyżeczką niskosłodzonego dżemu lub koktajl z warzyw czy owoców. Z pomocą przyjdzie i także zielona herbata, woda z sokiem z cytryny czy herbatki ziołowe, np. z melisy, która działa uspokajająco.

Późnym popołudniem unikaj picia owocowych soków, słodkich i gazowanych napojów, gdyż pobudzają one apetyt. Podobnie działają słone przekąski, słodycze, alkohol i kofeina, czyli odpada mocna kawa i herbata.

W przypadku regularnie powtarzającego się od dłuższego czasu precedensu wieczornego objadania wybierz się na badanie stężenia glukozy we krwi. Być może Twój problem wynika z problemów z tarczycą, nadnerczami albo wiąże się z cukrzycą, hipoglikemią czy nietolerancją glukozy.

http://pills24.com.ua

steroid-pharm.com

medicaments-24.net/cialis-tadalafil/cialis-20-mg/