Data publikacji:

Wiemy, dlaczego nie chudniesz! 6 błędów podczas odchudzania

Autor: Paulina

Walka o wymarzone ciało to ciężka praca. Na osoby chcące zrzucić kilka kilogramów czeka mnóstwo wyrzeczeń. Dlaczego tak wiele osób nie może podołać? Bo to droga przez ciernie, ALE NA TWOJE WŁASNE ŻYCZENIE! Popełniając te błędy, nie schudniesz, a na pewno nie na długo! Przedstawiamy 6 błędów popełnianych przez osoby odchudzające się.

1. Zaburzony obraz własnej sylwetki

Wiele kobiet przegrywa walkę z samą sobą już na początku. Jeśli żyjesz nierealnymi marzeniami o swoim ciele, to będziesz cały czas niezadowolona ze swoich efektów. Zamiast porównywać się z modelkami i innymi dziewczynami, zamiast marzyć o tight gap - której wiele z nas nie będzie miało przez budowę swoich bioder - dokładnie poznaj swoją budowę ciała i na tej podstawie oceń realne zmiany.

Więcej

2. Niewolnica wagi

Codziennie stajesz na wadze? Błąd! Waga to nie zawsze miarodajny parametr, a tym bardziej kontrolowana codziennie. To droga do obsesji i/lub rezygnacji z własnego postanowienia. Waga ciała kobiety może wahać się nawet 2-3 kilogramy! Wystarczy, że zatrzymasz więcej wody lub wieczorem zjesz zbyt duży posiłek. Zamiast tego kontroluj postępy, porównując zmiany ze zdjęciem kontrolnym, obwodami i zawartością tłuszczu w organizmie (BF - body fat).

3. Diety cud i głodówki

Nie ma chyba gorszej rzeczy, którą może zrobić sobie osoba odchudzająca się. Wyniszczające diety cud i głodówki zaburzają pracę organizmu, rozregulowują wszystkie procesy (w tym metabolizm!) zachodzące w Twoim ciele, a do tego przeważnie kończą się efektem jo-jo. Postaw na długotrwały proces, zmień swoje (złe) nawyki żywieniowe, a za jakiś czas zauważysz efekty. Zdrowa dieta to trwałe wyniki. Wymaga jednak dłuższej pracy - nie nastawiaj się na błyskawiczne efekty!

Więcej

4. Trening jednej partii ciała

Lubisz swoje nogi, ale chcesz pozbyć się brzuszka. Zaczynasz więc katować swoje mięśnie godzinnymi seriami powtórzeń na ABS. Nie łudź się, w ten sposób nie zgubisz oponki. Odchudzanie tak nie działa. Ćwicząc całe ciało, nie tylko schudniesz, ale zadbasz o swoje zdrowie i kondycję. Poza tym wykonując treningi innych partii ciała, tak czy inaczej pracujesz mięśniami brzucha.

5. Mordercze treningi, monotonia treningowa

Długie, codzienne treningi nie zawsze przynoszą rezultaty. Jesteś zmęczona, więc ćwiczysz źle, narażając się na kontuzję (8 najczęstszych błędów osób trenujących). Zaczynasz tracić motywację, a Twoje ciało przechodzi na tryb kryzysowy i zaczyna zwalniać. To samo tyczy się monotonii - brak urozmaiceń, stosowanie tych samych ćwiczeń i form aktywności nie będzie przynosić rezultatów, bo ciało się do nich przyzwyczai. Samo cardio też nie da efektów.

Więcej

6. Oszustwa

Dieta to bycie konsekwentną. Jeżeli wychodzisz z zajęć fitness i biegniesz po wafelka lub słodką bułkę, codziennie podjadasz po kilka cukierków, bo i tak je spalisz, czy wybierasz na lunch sałatkę z majonezem, to nie możesz się dziwić, że Twoje starania nie przynoszą rezultatów. Przy dobrych wiatrach co najwyżej utrzymasz swoją wagę. Cheat meal jest dozwolony raz na jakiś czas (nie oznacza on jednak podjadania czy przejadania się).

www.farm-pump-ua.com/

www.steroid-pharm.com/anabol-200-tab-5-mg.html

steroid-pharm.com