Data publikacji:

Właściwości kosmetyczne alg morskich

Autor: Renata Zielezinska

Na rynku dostępnych jest wiele interesujących kosmetyków. Jedne z najlepszych to takie, których skład opiera się na naturalnych składnikach. Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się preparaty zawierające w składzie algi morskie.

Co sprawia, że te rośliny są tak chętnie wykorzystywane? Odpowiedź na to frapujące pytanie znajduje się poniżej.

Charakterystyka alg morskich

Przed wyjaśnieniem przyczyn popularności alg morskich warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Algi, zwane też wodorostami, to proste, jednokomórkowe rośliny występujące we wszystkich strefach geograficznych. Rosną w środowisku wodnym, a także wilgotnych miejscach na lądzie. Wodorosty wchodzą w skład planktonu w morzach, oceanach, jak i wodach słodkich.

Bardzo interesujący jest fakt, że te rośliny gromadzą w sobie wszystkie składniki mineralne obecne w wodzie. Minerały występujące pod postacią alg są bardzo łatwo przyswajalne dla człowieka. Stanowią też bardzo cenne źródło witamin z grup B, A, C, E, K i PP.

Zastosowania alg morskich w kosmetyce

Algi morskie są powszechnie stosowane w kosmetyce z uwagi na swoje cenne właściwości. Nie bez znaczenia są też wszystkie substancje w nich zawarte. Witaminy z grupy B pobudzają regenerację naskórka, witaminy C i E mają działanie przeciwutleniające. Kosmetyki zawierające algi są dzięki nim bogate w minerały oraz aminokwasy odpowiedzialne za regulację czynności, oraz korzystne nawilżenie skóry. Wodorosty opóźniają starzenia się skóry oraz regulują pracę gruczołów łojowych. Wysokiej, jakości kosmetyki wykorzystujące algi morskie są, więc bardzo wszechstronne i co najważniejsze skuteczne.

Dobroczynne działanie wodorostów w kosmetyce

Algi morskie są od dawna stosowane w wielu dziedzinach, szczególną popularnością cieszą się w kosmetyce. Jest to zasłużona sława, bowiem zawierają wiele składników cennych dla ludzi. Co ważne, występują we wszystkich strefa geograficznych, więc osoby na całym świecie mogą z nich korzystać. Dlatego zdecydowanie warto poszukiwać także kosmetyków zawierających algi morskie.

Kosmetyki z algami morskimi:

1. Mleczko nawilżające z algami morskimi cera dojrzała Apis Hydro Balance

Więcej

2. Szampon z minerałami morskimi i algami Organix Mineral Sea

Więcej

3. Płyn do kąpieli algi morskie Apart

Więcej

4. Kojący płyn micelarny 3w1 algi morskie Bielenda

Więcej

5. Lekki krem nawilżający do twarzy algi morskie Bielenda

Więcej

6. Serum pod oczy z algami morskimi i koenzymem Q10 AVA Home Spa

Więcej

7. Tonik z algami morskimi Apis

Więcej
www.buysteroids.in.ua

farm-pump-ua.com/dekabol.html

Proviron