Data publikacji:

Właściwości zielonej herbaty

Autor: Sylwia Stwora

Zielona herbata to nie tylko naturalny sposób walki z niechcianymi kilogramami. Napój, którego dobroczynne właściwości ludzkość wykorzystuje już od ponad 5 tysięcy lat, przeciwdziała starzeniu się skóry oraz zapobiega nowotworom.

Prozdrowotne działanie zielonej herbaty wynika z specjalnego procesu produkcji. Z krzewu herbacianego zbiera się świeże liście, które najpierw są pozostawiane do wysuszenia, a potem poddawane działaniu pary. Uniknięcie fermentacji sprawia, że listki zachowują charakterystyczną barwę oraz leczniczy wpływ na organizm.

W zielonym naparze znajdziemy cenne antyoksydanty, które neutralizują działanie wolnych rodników, odpowiedzialnych za niszczenie komórek oraz przyspieszających starzenie się skóry i sprzyjających rozwojowi wielu poważnych chorób, zwłaszcza nowotworów. Zawarta w herbacie tanina działa antywirusowo i antybakteryjnie, a teina poprawia zdolności fizyczne i umysłowe organizmu, np. sprzyja lepszemu zapamiętywaniu i uczeniu się. W zależności od czasu parzenia liści zielonej herbaty, można uzyskać działanie pobudzające (2-3 minut) lub relaksujące (4-6 minut).

Starożytni Chińczycy sięgali po zieloną herbatę przy dolegliwościach reumatycznych, bólach stawów oraz głowy, a także wspomagali nią leczenie depresji. Obecnie napój o ziołowym słodko-gorzkim smaku najczęściej piją osoby, które chcą przyspieszyć metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej, a tym samym pozbyć się nadwagi. Jednak również przy problemach z wysokim poziomem złego cholesterolu (LDL), podatności na kamienie w nerkach lub pęcherzu moczowym czy schorzeniach układu sercowo-naczyniowego, warto postawić na zielony napój.

W celu wydobycia wszystkich dobroczynnych właściwości zielonej herbaty należy pamiętać o specjalnym sposobie jej parzenia. Temperatura wody nie może przekraczać 80 stopni. Tych samych liści można używać do kilkakrotnego zaparzania. Wybierając zieloną herbatę, warto sięgnąć po tę w formie liści o barwie od srebrnej po ciemnozieloną. Najlepsze gatunki w czasie parzenia pęcznieją i opadają na dno filiżanki.

ids="/wp-content/uploads/2013/05/mietowa-herbata-zielona.jpg|Herbata zielona z żeń szeniem"]

цена виагры в аптеках

https://steroid-pharm.com