Data publikacji:

Woda kokosowa – hit czy kit?

Autor: Sylwia Stwora

Nawadnia skuteczniej niż popularne izotoniki, co docenił tenisista John Isner i aktor Matthew McConaughey, a jej prozdrowotnym wpływem na organizm zachwyca się Madonna i Gwyneth Paltrow. Woda kokosowa to całkowicie naturalny napój o szerokim spektrum właściwości, które pozytywnie wpłyną na funkcjonowanie organizmu. Śmiało można nazwać ją hitem. Wyjaśniamy, dlaczego.

Woda kokosowa o bezbarwnej barwie pochodzi z młodego, jeszcze zielonego orzecha palmy kokosowej. Swoją 100-procentową naturalność, kolor i wysokie nasycenie witaminami oraz składnikami mineralnymi zawdzięcza temu, że w trakcie pobierania przez drzewo wody z gleby, nim dotrze ona do wnętrza owocu, podlega wielokrotnemu oczyszczaniu i filtrowaniu.

Woda kokosowa nie zawiera tłuszczu, cholesterolu i ma mniej cukru niż większość napojów gazowanych czy soków owocowych. Dostarcza mnóstwo witaminy C – szklanka płynu (200 ml) pokrywa 90 proc. dziennego zapotrzebowania oraz potasu – ma go 2 razy więcej niż banan i nawet 15 razy więcej niż popularne napoje izotoniczne.  Zatem jest świetnym sposobem na nawodnienie organizmu nie tylko po wysiłku fizycznym, ale także w czasie choroby, upałów czy innych sytuacji powodujących niedobór tego pierwiastka. Woda kokosowa jest również cennym źródłem magnezu, wapnia, sodu, cynku i fosforu, a także witamin z grupy B.

Spożywając regularnie wodę kokosową usprawnisz trawienie, a przez to metabolizm. Zapewniasz lepsze funkcjonowanie układu nerwowego, krążenia i pracę nerek (polecana zwłaszcza przy problemach z ciśnieniem) oraz dodajesz sobie energii. Dodatkowo, nie dostarczasz zbyt wielu kalorii, gdyż 100 ml napoju zawiera 19-24 kcal. Po napój sięgaj również będąc w ciąży, aby zaradzić zgadze czy mdłościom.

Dzięki temu, że bezbarwny płyn nie powoduje alergii (pozbawiony jest laktozy) i zawiera kwas laurynowy (znajduje się m.in. w mleku matki), można go podawać dziecku.

Istotne znaczenie w przypadku wody kokosowej ma też fakt, że jej skład jest prawie identyczny jak osocza krwi, dlatego z powodzeniem może być wykorzystywana do transfuzji krwi w przypadku braku odpowiedniej grupy. Takie zastosowanie sterylnego napoju wykorzystywano już w trakcie II wojny światowej, obecnie podobne praktyki zwykle mają miejsce w krajach Trzeciego Świata.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

www.steroid.in.ua/products/fenilver

www.swiss-apo.com/rezeptfrei/super-kamagra-kaufen

вимакс 60 капсул купить в украине