Data publikacji:

Wspomagacze odchudzania cz. 2 – chrom

Autor: Sylwia Stwora

Okiełznanie apetytu na słodycze to często jedno z najważniejszych wyzwań, jakie stoi przed osobami walczącymi o zgubienie nadmiaru kilogramów. Wspomagaczem odchudzania, który pomoże obniżyć konieczność sięgania po czekoladę, ciastka i inne słodkości jest chrom.

Uzupełnienie codziennej diety tym mikroelementem, który w organizmie występuje w ilości nie większej niż 6 miligramów, jest ważne ze względu na kontrolowanie poziomu cukru we krwi. Chrom jako składnik czynnika tolerancji glikozy (skrót GTF od angielskiej nazwy Glucose Tolerance Factor) jest odpowiedzialny za jej prawidłowy metabolizm. Ma to niebagatelne znaczenie w przypadku osób chorych na cukrzycę, które borykają się z problemem zaburzeń równowagi między poziomem glukozy a insuliny.

Dzięki temu mikroelementowi zmniejszamy także możliwość wystąpienia napadu wilczego głodu. Z kolei działanie pobudzające chromu na trzustkę, produkującą insulinę, pozwala lepiej rozłożyć cukry oraz szybciej przetransportować glukozę do komórek, gdzie zmieniana jest ona w energię, tym samym zapobiegając nadmiernemu gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. To zmniejsza ryzyko miażdżycy oraz zapewnia utrzymanie równowagi między poziomem dobrego i złego cholesterolu.

W naturalnej postaci chrom dostarczymy pod postacią drożdży, mięsa z kurczaka i indyka, jabłek, sałaty, brokułów, pomidorów, orzechów czy jaj. Bogatym jego źródłem są również owoce morza, kasze, sery oraz produkty z mąki razowej. Osoby, które chcą wspomóc odchudzanie chromem w formie gotowych preparatów, powinny sięgać po suplementy zawierające dodatkowo błonnik czy zieloną herbatę. Dzienna dawka chromu powinna mieścić się w granicach 50-200 miligramów.

ids="/wp-content/uploads/2013/05/chrom-organiczny-z-inulina-witamina-b6-cynkiem.jpg|Chrom z zieloną herbatą"]

www.220km.com.ua/category/akkumuljatory-zaporozhe/

https://medicaments-24.com

http://steroid-pharm.com