Data publikacji:

Jak wybrać dobry biustonosz sportowy?

Autor: Joanna Stanuch

Każda, aktywna kobieta wie, jak duże znaczenie w kompletowaniu odzieży sportowej ma biustonosz – ten niedopasowany skutecznie odbiera radość z uprawiania sportu. Jak więc wybrać ten, który uczyni nasze treningi jeszcze przyjemniejszymi?

Fasonów sportowych staników znajdziemy tysiące – niestety, to nie estetyka sportowej bielizny gra pierwsze skrzypce. Gwarantuję wam, że ładny biustonosz nie zawsze idzie w parze z wygodą i funkcjonalnością, a te przecież podczas uprawiania sportu są niezmiernie istotne. Przede wszystkim – każda z nas powinna znać rozmiar swojego biustu (jeśli nie wiesz, jak się zmierzyć, poszukaj informacji w sieci, na przykład

Po pierwsze: pas pod biustonoszem

W dobrze stanika sportowego powinien zainteresować nas przede wszystkim pas materiału podtrzymujący piersi od spodu. Powinien ciasno (lecz nie za bardzo) przylegać do skóry, w żadnym razie nie może zmieniać położenia lub odstawać. Pamiętaj, że szerokość pasa powinna być wprost proporcjonalna do rozmiaru twojego biustu.

Po drugie: ramiączka

Podobnie jak pas podtrzymujący, ramiączka stanika sportowego powinny mieć odpowiednią dla naszego biustu szerokość. Zbyt cienkie, przy ciężkim biuście będą wżynały się w skórę, z kolei zbyt szerokie dla biustu małego mogą nie stabilizować go wystarczająco. Pamiętaj także o regulacji ramiączek – nie powinny być zbyt luźne, ale też nie zbyt mocno naciągnięte.

Po trzecie: stabilne zapięcie

Dobrej jakości haftki zapobiegną rozpinaniu się stanika podczas treningu. Jako, że materiał w praniu może odrobinę się rozciągnąć, wybierajmy staniki z kilkustopniowym zapinaniem.

Po trzecie: jakość materiału

Sportowy biustonosz powinien być wykonany ze specjalnego materiału, który umożliwi skórze oddychanie i nie podrażni jej. Unikajmy staników z dużą ilością plastikowych elementów – odtąd już prosta droga do otarć.

www.medicaments-24.com

www.pills24.com.ua

http://steroid-pharm.com