Data publikacji:

Jak wybrać buty do crossfitu?

Autor: Kasia

Crossfit to nowa dyscyplina, która szturmem podbiła rynek sportu! Niezwykle rozbudowany i zróżnicowany oferuje nam bardzo wiele: poprawia naszą mobilność, siłę, wytrzymałość, pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej! To jednak przede wszystkim walka z samym sobą i swoją słabością. Jeśli poważnie planujesz crossfitowe treningi, to koniecznie zadbaj o dobre buty! Podpowiadamy, jak wybrać buty do crossfitu.

Crossfit powstał w wyniku współpracy dwóch marek – CrossFit i Rebook, które opracowały specjalny, innowacyjny trening siłowo-wytrzymałościowy. Ćwiczenia można wykonywać prawie w każdym miejscu, bez  użycia specjalistycznego sprzętu. Bez względu na to czy ćwiczymy w domu, na siłowni, czy w parku najważniejsze, aby trening wykonany był zgodnie z wytycznymi instruktorów crosstitu. Możemy w tym celu wybrać się na dedykowane zajęcia lub skorzystać z filmików dostępnych w internecie (tę opcję polecamy bardziej doświadczonym osobom). Drugim bardzo ważnym aspektem ćwiczeń jest odpowiedni strój i obuwie. Wcale nie chodzi tutaj o reklamę poszczególnych marek, a o komfort i bezpieczeństwo treningu.

Buty muszą zapewniać stabilność i równowagę. Fot.

Buty biegowe czy treningowe?

Crossfit jest dyscypliną, na którą składa się wiele rodzajów treningów. W związku z tym można mieć buty wielozadaniowe, spełniające większość wymagań podczas poszczególnych ćwiczeń albo 5 par. Zawodowcy często mają dwie pary – biegowe oraz do podnoszenia ciężarów, ale dla osób początkujących lub średnio zaawansowanych wystarczy jedna para, ale taka, która będzie najlepiej współpracowała ze stopami podczas całego treningu.

Na co zwrócić uwagę?

Dyscyplina jest bardzo dynamiczna i zróżnicowana, dlatego obuwie przede wszystkim musi zapewniać stopom ochronę oraz stabilność. Ponadto buty powinny być odporne na wymagające i zmienne warunki treningowe, mocne, elastyczne, zapewniające swobodę ruchu i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Bardzo ważne są anatomiczne wkładki oraz antypoślizgowe, nieścieralne podeszwy.

Warto zwrócić uwagę także na materiał, z którego wykonano buty, ich konstrukcję i zastosowane technologie. Osoby trenujące crossfit w szczególności chwalą sobie lekkie modele, które są ledwo wyczuwalne na stopie. Poprawia to wygodę podczas wykonywania ćwiczeń dynamicznych i WOD-ów opartych na zmiennej intensywności. Ciężkie, sztywne buty wpłyną na tempo i zakres ruchu - dobrym przykładem są chociażby wskoki na skrzynię.

Liderem wśród butów crossfitowych jest oczywiście Reebok, jednak inne marki nie pozostają w tyle.

 Na grafice: 1. Buty Reebok Lifter Plus, 739zł

Więcej odzieży i obuwia do crossfitu znajdziesz TUTAJ.

поливная система

www.adulttorrent.org/search/Bailey Jay

http://pharmacy24.com.ua