Data publikacji:

Jak wybrać strój kąpielowy do zajęć fitness na basenie?

Autor: Sylwia Stwora

Aqua aerobic, hydrospinning czy inne formy fitness realizowane na basenie wymagają zainwestowania w dobry strój kąpielowy i raczej nie powinno być to dwuczęściowe bikini. Estetyka również schodzi na drugi plan, bo bardziej liczy się komfort i pełna swoboda ruchów. Podpowiadamy, czym powinien odznaczać się sportowy kostium na zajęcia fitness.

Przede wszystkim, strój kąpielowy do zajęć fitness powinien być jednoczęściowy – zapewni Ci to komfort psychiczny przy intensywniejszych ruchach i bardziej skomplikowanych figurach. Nie będziesz też musiała martwić się, że coś się poluzuje, przesunie czy rozwiąże, dzięki czemu w pełni skupisz się na podejmowanej aktywności fizycznej, a co za tym idzie  - podniesiesz swoją wydajność i odniesiesz więcej korzyści.

Ważne jest, aby materiał ściśle opinał ciało, ale nie krępował ruchów. Strój kąpielowy do zajęć fitness nie może być ciasny, aby nie powodował otarć, ani też zbyt luźny – nadmiar tkaniny może Ci przeszkadzać.

Jeśli chodzi o materiał, postaw na elastyczną i wytrzymałą tkaninę, odporną na działanie chloru i promieni UV. Jednocześnie nie powinna się ona nadmiernie rozciągać ani być prześwitująca. Zwróć także uwagę na układ ramiączek, najlepiej aby były one ułożone na krzyż, a jeśli zdecydujesz się na model, w którym będą równoległe, wybierz kostium z mocniej zabudowanym tyłem. Dobrym wyborem będzie strój kąpielowy posiadający przedłużane nogawki lub w wersji ze spodenkami. Dobór kolorów i wzorów jest kwestią gustu, choć odradzamy modele z nadmiarem ozdób.

Aby mieć większą pewność, że wybrany przez Ciebie model sprawdzi się w trakcie zajęć na basenie, po założeniu stroju, wykonaj w nim kilka ruchów – skłony, wykroki, bieg, itp., zwracając uwagę, czy wszystko pozostaje na swoim miejscu i nic nie powoduje dyskomfortu.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

best horror movies on netflix

kamagra

дождеватели для полива огорода