Data publikacji:

Jak wykorzystać jarmuż?

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz

Jarmuż to jedno z najzdrowszych warzyw! Uprawiany jest również w Polsce, więc nietrudno jest kupić jarmuż ekologiczny. Zastanawiasz się jak wykorzystać go w swojej codziennej diecie? Zobacz nasze podpowiedzi!

Jarmuż jest rodzajem... kapusty! Nie zniechęcaj się jednak, jeśli jej nie lubisz - jarmuż ma zupełnie inny, lekko orzechowy smak. Duża garść jarmużu uzupełnia zapotrzebowania na witaminy A, K i C. Co więcej, jak wynika z najnowszych badań, prawdopodobnie ma on również działanie antynowotworowe i pomaga unormować poziom cukru we krwi.  Jest on bardzo popularny w innych krajach, u nas również zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Chyba nie trzeba Cię więcej namawiać do spróbowania tego wyjątkowego warzywa :)?

Sezon na jarmuż trwa od września do pierwszych przymrozków. Bez problemu można go również mrozić. Przed podaniem jarmużu należy usunąć jego twarde łodygi. Z surowych liści możesz zrobić sałatkę z ulubionymi dodatkami i sosem. Możesz go również zblanszować (włożyć na chwilę do wrzącej wody) i podawać z makaronem lub kaszą. Można z niego zrobić także zielony koktajl! Wystarczy zmiksować go na przykład ze świeżym sokiem z pomarańczy i dwoma bananami. Dobry pomysł na zdrowe śniadanie to jajko w koszulce na zblanszowanych liściach jarmużu. Koniecznie spróbuj także zielonego pesto - do posiekanych liści jarmużu dodaj oliwę, parmezan i ulubione orzechy.

Warto na stałe włączyć jarmuż do swojej diety, ale jak we wszystkim obowiązuje tu zasada "co za dużo to niezdrowo". Zawiera on bowiem szczawiany, które bywają źródłem problemów z nerkami.

https://medicaments-24.com

adulttorrent.org

https://adulttorrent.org