Data publikacji:

Jak zacząć biegać?

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz

Idzie lato, a Ty wolałbyś nie pokazywać się na plaży? Podbiegnięcie do autobusu sprawia Ci problem, a wejście na trzecie piętro powoduje zadyszkę? Czas to zmienić! Wiosna to najlepszy moment na to, żeby zacząć biegać.

Nawet jeżeli Twoja forma po zimie pozostawia wiele do życzenia, warto zacząć regularne treningi biegowe. Już po kilku tygodniach przebieżek poczujesz się o wiele lepiej. Jeśli jogging będziesz uprawiać regularnie, bardzo szybko zobaczysz efekty swojej pracy i poprawę formy.

Jeśli nie przepadasz za bieganiem i szybko łapie Cię zadyszka, zacznij swoje ćwiczenia od intensywnego marszu przeplatanego truchtem. Z czasem zmieniaj proporcje biegu i marszu do czasu, aż cały trening przebiegniesz bez problemu.

Na Twoją motywację dobrze wpłynie stawianie sobie małych celów, które nie jest trudno zrealizować. Jeśli na początku swojej drogi jako cel wyznaczysz przebiegnięcie maratonu, będzie on tak odległy, że zapał może minąć szybko. Przebiegnięcie przykładowo pięciu kilometrów będzie dużo prostsze do osiągnięcia, a więc wzmocni Twoją motywację. Aby monitorować swoje cele możesz korzystać na przykład ze specjalnych aplikacji na smartfony, takich jak Endomondo, które pokazują liczbę przebiegniętych kilometrów, średnie tempo czy spalone kalorie.

Twoim problemem jest słomiany zapał? Zaproś znajomego do wspólnego treningu. Dzięki temu trudniej będzie Ci zrezygnować bez powodu z przebieżki. Możesz zapisać się również na jakąś imprezę biegową, gdzie do pokonania będzie niezbyt duży dystans. Dzięki temu będziesz mieć świadomość, że stale musisz budować swoją formę.

O tym, jaki sprzęt może wybrać początkujący biegacz przeczytasz TUTAJ.

женский возбудитель в украине

www.swiss-apo.net

виагра купить в интернет магазине