Data publikacji:

Zajęcia fitness – jak wybrać najlepsze dla siebie?

Autor: Sylwia Stwora

Rozpoczęłaś dietę i chciałabyś wspomóc ją aktywnością fizyczną, ale bogactwo ofert zajęć fitness sprawia, że nie wiesz, które będą dla Ciebie odpowiednie? Podpowiadamy, jak wybrać trening, który pozwoli Ci zadbać o szczupłą sylwetkę oraz zdrowie i jednocześnie będzie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Najważniejszą kwestią przy wybieraniu najlepszych dla siebie zajęć fitness jest to, abyś odpowiedziała sobie na kilka istotnych pytań. Po pierwsze, skup się na tym, co chcesz osiągnąć. Jeśli zależy Ci na ogólnej poprawie kondycji, poprawie wydolności i wytrzymałości organizmu, a przy tym również na pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej, powinnaś postawić na zajęcia wytrzymałościowe. Podczas zajęć nastawionych na kondycję i spalanie nie tylko pozbywasz się dużej ilości kalorii, ale także usprawniasz metabolizm oraz funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Odpowiednie dla Ciebie będą treningi cardio (aerobowe), m.in. step, spinning, Fat Burning, crossfit, Cellulit Stop, Aerobox, zajęcia taneczne (Zumba) oraz wszelkie odmiany aerobicu, np. dance aerobic, aqua aerobic.

Gdy zależy Ci na wzmocnieniu poszczególnych partii mięśni oraz wyrzeźbieniu sylwetki postaw na ABT (brzuch, pośladki, uda), TRX (trening ze specjalnymi taśmami), body pump (trening ze sztangami), fit ball (trening z piłką), body sculping (BS) czy TBC (Total Body Conditioning).

Potrzebujesz zadbać o ciało i umysł jednocześnie, czyli chcesz nadać sylwetce elastyczności i ładnego zarysu, a przy okazji się wyciszyć? Najlepsze będą dla Ciebie joga i jej wszelkie odmiany oraz pilates czy bodyart.

Kolejna kwestia przy wybieraniu zajęć fitness dotyczy stopnia zaawansowania. Jeśli dotychczas stroniłaś od wysiłku fizycznego, wybierz trening o małej intensywności. Dzięki temu szybko się nie zniechęcisz, a także zmniejszysz ryzyko kontuzji. Znaczenie ma również Twoja osobowość. Będąc osobą o niespożytej energii raczej nie będziesz czuła się dobrze podczas medytacji i odwrotnie.

steroid-pharm.com

виагра цена

medicaments-24.net/dapoxetine/dapoxetine-30-mg/