Data publikacji:

Zalety skakania na skakance

Autor: Joanna Stanuch

Chcesz spalić zbędne kalorie, poprawić kondycję i samopoczucie? Sięgnij po skakankę! Ten prosty przyrząd, kojarzący się większości z nas z zabawami na podwórku to prawdziwy sprzymierzeniec sportowca. Sprawdź, jakie korzyści można wyciągnąć z regularnego skakania.

SPOKEY SKAKANKA Z LICZNIKIEM COUNTER ROPE NIEBIESKI - OD 15,90 ZŁ

Skakanie na skakance – zalety

Szybkie gubienie kalorii

Czy wiesz, że w ciągu pół godziny ćwiczeń na skakance tracimy od 300 do 400 kcal? To doskonały sposób, by pozbyć się wszelkich „nadmiarów” tu i ówdzie! Sami możemy zadecydować o intensywności treningu, wybrać spokojne skoki bądź interwały, które szybko rozgrzeją całe ciało.

Ze skakanką ćwiczymy całe ciało

Zarówno nogi, pośladki, brzuch, ramiona i mięśnie pleców biorą aktywny udział w ćwiczeniach ze skakanką.

Poprawa koordynacji ruchów

Regularne skakanie na skakance poprawia szybkość i prawidłową koordynację, co sprawia, że ta dyscyplina szczególnie przysłuży się osobom uprawiającym sporty wymagające gibkości i sprytu. Między innymi z tych powodów skakanka jest polecana bokserom czy zapaśnikom. Taka forma aktywności ma także dobroczynny wpływ na stawy. Dobrze oddziałuje na funkcjonowanie stawów, w szczególności stawu skokowego.

Rozgrzewka przed treningiem

Kilkuminutowe skakanie na skakance może być doskonałą formą rozgrzewki przed treningiem. Pamiętajmy jednak, że i przed samym skakaniem powinniśmy rozgrzać stawy dłoni i kolan.

SPOKEY Skakanka Crossfit - od 25,90 zł

Możesz ją zabrać wszędzie

Jako, że jest niewielka, możesz zabierać ją ze sobą w każde miejsce. Nawet podczas złej pogody nie musisz opuszczać treningu – wystarczy, że w domowym zaciszu zadbasz o stabilne podłoże.

Pełna dowolność w ćwiczeniu

Podczas skakania na skakance, sami ustalamy intensywność treningu, a także technikę, w jakiej go wykonamy. Stopień skomplikowania skoków możemy dostosowywać do własnych postępów. Można skakać jednocześnie na dwóch nogach, gdzie obie stopy podnoszone są i opuszczane jednocześnie. Można także naprzemiennie unosić wysoko kolana bądź nawet je krzyżować podczas skoku, co niewątpliwie zwiększy intensywność treningu.

Uzupełnienie treningu biegacza

Po skakankę powinni sięgać także biegacze, aby jeszcze bardziej podnieść wytrzymałość organizmu, porpawić stan mięśni nóg i stawów. Regularny trening na skakance pozwala wzmocnić, ale jednocześnie wysmuklić nogi szczególnie łydki. Skakanka wpływa też na pracę mięśni ramion, brzucha i posladków.

Trening dla serca

Skakanka jest również doskonałym ćwiczeniem dla serca, wzmacniając układ sercowo-naczyniowy, a tym samym zapobiegając wielu groźnym chorobom kardiologicznym. Skakanka pozwala także na udoskonalenie poczucia równowagi i zwinności.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej zajrzyj i przeczytaj: Trening na skakance oraz 4 zasady doboru skakanki do ćwiczeń.

Są wśród was skaczący? Pochwalcie się, jakie efekty skakanka przynosi u was!

здесь ry-diploma.com

www.steroid-pharm.com

Узнайте про полезный web-сайт , он описывает в статьях про оксандролон купить https://ka4alka-ua.com/tabletirovannie/oxandrolone