Data publikacji:

Zalety treningu bokserskiego

Autor: Sylwia Stwora

Warto porzucić stereotypowe przekonanie o tym, że boks jest typowo męskim sportem, zarezerwowanym jedynie dla twardzieli. Jednak nawet nie będąc wyczynowcem, można zyskać smukłą i ładnie wyrzeźbioną sylwetkę. A to nie jedyne zalety treningu bokserskiego.

Boks kojarzy się głównie z brutalnością, pokiereszowaną twarzą i sylwetką kulturysty, a w odniesieniu do kobiet uprawiających tę dyscyplinę sportu często pojawia się stereotypowe określenie babochłop. Przykłady Agnieszki Rylik, Iwony Guzowskiej czy młodziutkiej Karoliny Owczarz pokazują, że boks z powodzeniem mogą uprawiać kobiety, którym nie brakuje urody i zgrabnej sylwetki.

Bardzo ważnym atutem treningu bokserskiego jest kształtowanie charakteru oraz nabranie pokory, cierpliwości oraz szacunku do siebie, swojego ciała, a także przeciwnika. Dzięki zajęciom pięściarskim staniesz się pewniejszy siebie. Zwiększy się również Twój komfort psychiczny, ponieważ będziesz zdawał sobie sprawę z tego, że w momencie zagrożenia jesteś w stanie obronić się przed agresorem.

Trening bokserski to także świetny sposób na rozładowanie stresu i tłumionej złości czy agresji, a tym samym psychiczne odprężenie się.

Ten rodzaj aktywności fizycznej to świetna alternatywa dla osób, które pracują nad ukształtowaniem mięśni brzucha czy stawiających głównie na ćwiczenia kardio, czyli m.in. jazdę na rowerze, bieganie lub nordic walking.

By móc cieszyć się z udanego treningu bokserskiego przyda nam się odpowiedni strój. Na początku odpowiedni strój sportowy, czyli koszulka, spodenki, wedle uznania może być to wygodny dres sportowy. Do tego buty i rękawice bokserskie. Buty typowo bokserskie są dość wysokie, za kostkę, by uniemożliwić po części zwichniecie stawu skokowego. Wypełnione natomiast pianką rękawice bokserskie skutecznie pochłaniają energię z naszych uderzeń.

link="post" ids="/wp-content/uploads/2013/05/reebok-rekawice-treningowe-damskie.jpg|Rękawice bokserskie"]

https://danabol-in.com

danabol-in.com

http://danabol-in.com