Data publikacji:

Zamień pływanie na aqua aerobik

Autor: Sylwia Stwora

W wodzie czujesz się jak ryba, ale w częste wizyty na pływalni zaczyna wkradać się znużenie i monotonia? Doskonałą alternatywną i urozmaiceniem może stać się aqua aerobik. Na tę formę aktywności fizycznej możesz zdecydować się również nie potrafiąc pływać.

Zajęcia wyglądają identycznie jak zwykły aerobik, z tym że zamiast na sali w klubie fitness ćwiczymy w basenie. Trening w rytm muzyki prowadzi stojący na brzegu instruktor. Ćwiczenia mają charakter ogólnorozwojowy z nastawieniem na rozciąganie i wzmocnienie różnych partii mięśni oraz nadanie ciału większej gibkości i elastyczności. Ich wyższość nad tradycyjnym aerobikiem wiąże się z wyższym spalaniem kalorii. Podczas godziny w klubie fitness stracimy ok. 500 kcal, a poświęcając tyle samo czasu na zajęcia na basenie pozbędziemy się ok. 600 kcal.

Aqua aerobik w niewielkim stopniu obciąża mięśnie i stawy, co przekłada się na poprawę ich ruchomości oraz elastyczności, a także kręgosłupa, dlatego jest świetną formą rehabilitacji przy jego schorzeniach, jak i problemach z układem kostnym.

Ponadto ta forma aktywności fizycznej skutecznie pomoże zwalczyć nieestetyczną pomarańczową skórkę, będącą zmorą ponad 90 proc. kobiet, obniżyć ciśnienie krwi i zwiększyć wydolność płuc. Na zajęcia z aqua aerobiku warto się wybrać, jeśli potrzebujemy się zrelaksować czy poprawić sobie samopoczucie.

To również dobry sposób na przełamanie strachu przed pływaniem. Idąc na zajęcia możemy bowiem wybrać na jakiej głębokości chcemy ćwiczyć. Treningi odbywają się w wodzie sięgającej do pasa, klatki piersiowej lub na poziomie uniemożliwiającym kontakt z podłożem. W czasie zajęć wykorzystywane są obciążenia na ręce i nogi, piankowe hantle lub rurki, deski pływackie oraz pasy wypornościowe.

препарат вимакс отзывы

еще по теме biceps-ua.com