Data publikacji:

Zasady diety Harcombe

Autor: Sylwia Stwora

Pozbywanie się nadprogramowych kilogramów bez uczucia głodu – tak o swoim autorskim sposobie na walkę z nadwagą i otyłością mówi Zoë Harcombe. Nie musisz liczyć kalorii, całkowicie eliminować węglowodanów czy tłuszczu, a cały proces odchudzania dzieli się na trzy fazy. Jakie są inne zasady diety Harcombe?

Zdaniem autorki m.in. „The Obesity Epidemic” nie trzeba się głodzić czy zwiększać czasu poświęcanego na aktywność fizyczną, aby schudnąć i, co ważne, utrzymać prawidłową wagę. Niezbędna jest zmiana stylu odżywiania – na zawsze. Można jeść kiedy się chce, ale ważne jest, aby wystrzegać się łączenia węglowodanów z tłuszczami oraz sięgać głównie po nieprzetworzoną żywność. Na liście zakazanych produktów musisz umieścić ziemniaki oraz grzyby, a także słodycze, białe pieczywo, ryż i makaron, kawę, napoje gazowane, alkohol, soki (oprócz świeżo wyciskanych), fast foody oraz potrawy smażone, zwłaszcza w głębokim tłuszczu.

Dieta Harcombe dzieli się na 3 fazy. Pierwsza – detoksykacja, trwa 5 dni, w trakcie których należy przyswajać sobie nowe nawyki żywieniowe. W tym czasie wykluczone jest sięganie po żywność marynowaną, zboża (dozwolony jest tylko ryż brązowy w ilości 50 g na dzień, ewentualnie płatki owsiane lub makaron ryżowy – 75 g/dzień), sery i tłusty nabiał oraz cukier. Jadłospis ma się opierać na warzywach, chudym mięsie, rybach, jajkach oraz jogurcie naturalnym. Spadek wagi w I fazie może wynieść od 2 do 5 kg.

Na II etapie diety określanym mianem „niełączenia” można zacząć wzbogacać menu pamiętając o tym, że nie wolno zjadać węglowodanów i tłuszczu w jednym posiłku oraz należy wykluczyć produkty przetworzone. Ta faza powinna trwać aż osiągniesz pożądaną wagę. Kiedy to się stanie, przejdziesz do III etapu - utrwalania, który polega na przyjęciu powyższych reguł jako nowego stylu życia. Pamiętaj również o piciu co najmniej 1,5 l napojów dziennie, przede wszystkim wody, ale także herbatek ziołowych, zielonej i czerwonej herbaty.

babyforyou.org

аналоги виагры отзывы

дженерик сиалис цена