Data publikacji:

Zasady prawidłowego treningu na stepperze

Autor: Sylwia Stwora

Sen z powiek spędzają Ci dodatkowe kilogramy, które upodobały sobie pośladki oraz nogi, zwłaszcza uda i dodatkowo spowodowały pojawienie się cellulitu? Ćwicząc na stepperze ukształtujesz problematyczne partie, jednak musisz przestrzegać zasad prawidłowego treningu na tym urządzeniu.

Przede wszystkim efektywność wysiłku fizycznego podejmowanego na stepperze uzależniona jest od właściwej postawy ciała. W czasie treningu sylwetka powinna być wyprostowana, nogi lekko zgięte w kolanach, a mięśnie brzucha napięte. Ułożenie rąk jest uzależnione od rodzaju uchwytów, w jakie wyposażono urządzenie. Mogą one znajdować się w kolumnie (wówczas dłonie są o nie oparte) lub być zastąpione linkami, umożliwiającymi wszechstronną pracę rąk. Stepper może również składać się wyłącznie z pedałów. W tym przypadku ręce zachowują się podobnie jak w trakcie marszu. Ważne jest, aby ćwiczyć na całych stopach, nie dociskać stopek sprzętu do samego podłoża, jak również nie unosić im maksymalnie w górę.

W zależności od efektów, jakie chcesz osiągnąć możesz modyfikować trening na stepperze. Gdy chcesz ukształtować przednią część ud, kroki powinny być głębokie. Przy pracy nad zgrabnymi pośladkami czy ładnie umięśnionymi łydkami ruchy nóg muszą być płytsze. Nad łydkami popracujesz również chodząc na palcach. Jeśli zależy Ci na pozbyciu się tkanki tłuszczowej z pośladków oraz tylnych części ud, podczas ćwiczeń odchyl tułów lekko w tył.

тадалафил дженерик сиалис купить

www.pharmacy24.com.ua

сиалис купить в киеве