Data publikacji:

Zimowe sporty – 5 powodów, dla których warto je uprawiać

Autor: Sylwia Stwora

Zima nie musi oznaczać kilku miesięcy spędzonych w zamkniętych pomieszczeniach siłowni i sal fitness. Bogata oferta i różnorodność jaką oferują zimowe sporty, sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie, tak aby mógł utrzymać super formę z okresu wiosenno-jesiennego. Ale to nie jedyny powód, dla którego jazda na nartach, łyżwach czy snowboardzie powinna wejść Ci w krew.

Po pierwsze: mnóstwo spalonych kalorii

Wystarczy godzina rekreacyjnej jazdy na snowboardzie, aby pozbyć się nawet 650 kcal. Podobny wydatek energetyczny wiąże się z szusowaniem na nartach. Jazda na łyżwach to od 300 do aż 750 kcal mniej w ciągu godziny, a intensywna jazda na sankach pozwala w tym samym czasie stracić do 450 kcal. Jeśli lubisz spacerować, zwiększ efektywność tej formy wysiłku fizycznego stawiając na Nordic Walking. Godzina chodzenia ze specjalnymi kijkami to nawet 700 kcal mniej. Pamiętaj, że to, ile kalorii spalisz zależy od Twojej wagi, a także intensywności podejmowanej aktywności fizycznej. Im ciężej pracujesz i im więcej ważysz, tym więcej kalorii stracisz.

Po drugie: szczupła sylwetka i wyrzeźbione mięśnie

Oprócz spalania dużych ilości kalorii, zimowe sporty pozwalają podkręcić metabolizm, a przez to wpływają na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, co z kolei przekłada się na spadek masy ciała. Zależy Ci na ładnym ukształtowaniu brzucha, pośladków i ud? Pomoże Ci regularna jazda na nartach, łyżwach, snowboardzie czy sankach, która angażuje do pracy przede wszystkim dolne partie mięśni. Dodatkowo, sporty zimowe pomogą zwalczyć niechciane skutki świąteczno-noworocznego przejedzenia.

Po trzecie: utrzymanie formy

Zimowe sporty będą ciekawym uzupełnieniem Twojego planu treningowego realizowanego w cieplejsze miesiące, czyli biegania, jazdy na rowerze, triathlonu itp. Pobudzą do pracy wszystkie partie mięśni, dzięki czemu unikniesz ich zastania i osłabienia. Gdy przyjdzie nowy sezon, Ty będziesz gotowa na bicie życiowych rekordów bez przechodzenia żmudnego okresu przygotowań czy zaczynania od zera.

Po czwarte: hartowanie ciała, wzmacnianie odporności

Przebywając w chodnych, a nawet mroźych warunkach Twój organizm uodporni się na działanie chorobotwórczych bakterii i wirusów. Poza tym, przebywając na świeżym powietrzu dotleniasz swój mózg, a to przekłada się na lepszą pamięć i koncentrację.

Po piąte: odstresowanie, dobre samopoczucie

Zimowe sporty to idealny sposób na rozładowanie nadmiernej nerwowości i napięcia związanego z sytuacją w pracy czy w domu. W trakcie białego szaleństwa pozwalasz swoim myślom skupiać się na innych elementach takich jak, np. odpowiednia technika jazdy, a dzięki temu rozluźniasz się i odganiasz przygnębiający nastrój. Duża w tym rola endorfin wydzielających się w trakcie uprawiania sportu, które nazywane są hormonami szczęścia nieprzypadkowo – szybko poprawiają samopoczucie. Dodatkowo, przebywając na słońcu, złapiesz witaminę D zwaną eliksirem życia.

* Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

http://medicaments-24.net

buysteroids.in.ua

steroid.in.ua