Data publikacji:

Zimowy problem - spierzchnięte usta. Jak im zapobiegać?

Autor: Joanna Stanuch

Wysuszone usta to problem, z którym chyba każda z nas miała do czynienia. Zwłaszcza, gdy za oknem mróz, wyjście bez ochronnej pomadki to dla mnie prawdziwy survival. Co jednak, gdy pomadka okazuje się niewystarczająca? Mam dla Was kilka małych porad, dzięki którym zadbacie o wygląd ust nawet w ekstremalnych warunkach.

Suche skórki na ustach od zawsze były moim utrapieniem. Pomimo, że zawsze starałam się mieć przy sobie pielęgnującą pomadkę, problem niestety nie mijał – było to dla mnie utrapieniem zwłaszcza dlatego, że często sięgam po kolorowe pomadki i błyszczyki, które na wysuszonych wargach po prostu nie wyglądają ładnie.

Z biegiem czasu wypracowałam swój mały kodeks postępowania ze spierzchniętymi ustami :)  Wystarczy pamiętać o małych drobiazgach, aby raz na zawsze zapomnieć o suchych skórkach. Sprawdźcie same!

 • Złuszczanie i nawilżanie

  Nawilżające pomadki, masełka i balsamy to oczywiście konieczność – o tym chyba żadnej z Was nie muszę przypominać. Często zdarza się, że w przypadku ust pomijamy kwestię peelingu. Błąd! W końcu wargi także pokrywa skóra, która rogowacieje i wymaga delikatnego złuszczenia. Sięgajcie po gotowe peelingi lub przygotujcie go same, mieszając jadalne składniki, np. łyżeczkę miodu z ½ łyżeczki cukru.

  Więcej

  Peeling do ust możesz przygotować sama, lub wspomóc się  gotowymi kosmetykami.

  Więcej

 • Odpowiednia ilość wody

  Pamiętajcie, że spierzchnięte wargi mogą być oznaką niedostatecznego nawodnienia organizmu. Jeśli pijecie mniej niż 1,5 l wody dziennie, skóra – również na ustach – może wyraźnie się przesuszać.

 • Przed kolorem – pielęgnacja

  Jeśli planujecie większe wyjście i wyrazisty make-up, lub po prostu macie ochotę na kolorową szminkę, przed jej nałożeniem zawsze stosujcie lekką, nawilżającą pomadkę. Kosmetyki kolorowe często zawierają składniki, które mogą przyczyniać się do pierzchnięcia ust.

 • Pielęgnacja z dobrym składem

  Dobierając kosmetyki do pielęgnacji ust zwracaj uwagę na ich skład. W żadnym razie, nie powinien znajdować się w nich alkohol. Zamiast tego, wybieraj pomadki i balsamy z witaminą A, gliceryną, miodem, czy woskiem pszczelim, które widocznie zregenerują skórę.

  Więcej

  Macie swoje sposoby na pielęgnację ust? :)

  http://farm-pump-ua.com

  farm-pump-ua.com

  steroid-pharm.com/stanozolol-10-ml.html