Data publikacji:

Żółte paznokcie? Wypróbuj 4 domowe triki

Autor: Joanna Stanuch

Każda miłośniczka malowania paznokci wie, że na niektóre kolory uważać trzeba szczególnie. Mowa tu o wszelkich odcieniach czerwieni, które nałożone bezpośrednio na płytkę mogą pozostawiać po sobie nieestetyczny koloryt. Zamiast rezygnować z ulubionej, seksownej czerwieni, wypróbuj rozjaśniające, domowe metody, dzięki którym żółte paznokcie znowu będą wyglądały pięknie.

Niestety – czasem nawet zastosowanie bazy pod lakier nie zabezpieczy płytki przed przebarwieniami. Problem żółtych paznokci dotyczy także osób palących. Jeśli i ty borykasz się z tym problemem, wypróbuj kilka moich, domowych, rozjaśniających sposobów.

Sposób na przebarwienia nr 1: wybielająca pasta do zębów

Skutecznym sposobem na pozbycie się żółtych paznokci jest nałożenie na nie wybielającej pasty do zębów. Wystarczy, że nałożysz pastę na płytkę paznokcia na około 30 minut, po czym dokładnie zmyjesz. Pamiętaj, że w tym celu sprawdzą się pasty dobrej jakości.

Sposób na przebarwienia nr 2: sok z cytryny + woda utleniona

Mieszanka soku cytrynowego z wodą utlenioną to podwojone działanie rozjaśniające. Wetrzyj ją w paznokcie i pozostaw na około 20 minut, po czym dokładnie zmyj. Uwaga: nie stosuj tej metody, gdy posiadasz pozadzierane skórki. Będzie bolało!

Sposób na przebarwienia nr 3: tabletki do… czyszczenia protez zębowych

Brzmi śmiesznie? A jednak – ta metoda naprawdę działa! W ½ szklanki wody rozpuszczamy 3 tabletki do protez (ja używam tych marki Corega). W roztworze moczymy paznokcie przez 20-30 minut.

Sposób na przebarwienia nr 4: soda oczyszczona

Również papka z sody oczyszczonej i kilku kropel wody wmasowana w płytkę paznokcia przywróci jej naturalny, jasny odcień w zaledwie 20 minut.

Rada na przyszłość: jak unikać przebarwień?

Gdy już pozbędziesz się problemu żółtych paznokci warto pamiętać, co zrobić, aby ponowną zmianę ich barwy opóźnić.

  • Pod lakiery kolorowe, zwłaszcza te w intensywnych kolorach nakładaj zawsze specjalną bazę, która odizoluje preparat kolorowy od płytki.
  • Unikaj palenia papierosów.
  • Jeśli problem nie mija, zdiagnozuj swój stan zdrowia – przewlekłe przebarwienia paznokci mogą świadczyć o różnych chorobach.
  • самый мощный препарат для потенции

    анаболические стероиды

    www.steroid-pharm.com/ephedrine.html