Data publikacji:

Czas na łyżwy – korzyści z jazdy na łyżwach

Autor: Sylwia Stwora

Przypatrując się swoim nogom i pośladkom zdecydowanie stwierdzasz, że przydałoby się popracować nad ich wyglądem, ale daleka jesteś od wyciskania siódmych potów na sali fitness? Wybierz się na lodowisko i czerp garściami korzyści z jazdy na łyżwach, a przy okazji dobrze się baw.

Podczas jazdy na łyżwach to właśnie dolne partie ciała są najmocniej zaangażowane w wykonywane ruchy, dzięki czemu nie tylko wzmacniasz znajdujące się tu mięśnie, ale również pomagasz je ładnie wyrzeźbić. Wbrew pozorom jazda nie obciąża zbytnio stawów kolanowych ani skokowych, gdyż nie wiąże się z systematycznym uderzaniem o twarde podłoże jak np. przy bieganiu. Jednak ćwiczą nie tylko nogi i pośladki. Intensywnie pracują też mięśnie obręczy biodrowej, brzucha oraz ramion. Konieczność utrzymania odpowiedniej sylwetki wzmocni także mięśnie kręgosłupa.

Więcej

Jeżdżąc na łyżwach poprawiasz koordynację ruchową poprzez konieczność utrzymania równowagi oraz harmonijną pracę nóg i rąk. Przy systematycznych wizytach na lodowisku zaobserwujesz również jak Twoje ruchy nabierają gracji, a krok staje się pewniejszy.

Wizyta na lodowisku to świetny trening kardio, który oprócz zwiększenia wydolności układu krążenia, pomoże Ci spalić mnóstwo kalorii równie skutecznie jak jogging czy jazda na rowerze. W trakcie godziny możesz stracić od 300 do nawet 800 kcal w zależności od masy ciała oraz intensywności jazdy. Jeśli postawisz na regularne treningi, szybko zobaczysz jak obwody w newralgicznych partiach ciała ulegają zmniejszeniu, a skóra stanie jest jędrniejsza.

Więcej

Poza pozytywnym wpływem na sylwetkę i zdrowie, jazda na łyżwach jest też formą aktywności fizycznej doskonale poprawiającą samopoczucie i nienadwyrężającą stanu Twoich finansów. Do jej uprawiania wystarczy para łyżew, którą z powodzeniem możesz wypożyczyć. Jeśli wybierzesz się na odkryte lodowisko dotlenisz organizm, a w słoneczny dzień złapiesz nieco witaminy D.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

камагра купить

Туринабол

best horror on amazon prime