Data publikacji:

Trening TRX – kształtuj ciało z taśmami

Autor: Sylwia Stwora

Nie masz czasu na regularne wizyty na siłowni, a zależy Ci na możliwości przeprowadzania kompleksowego treningu na wszystkie partie mięśni? Postaw na TRX – formę wysiłku fizycznego, która pozwoli Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę przy pomocy taśm i ciężaru własnego ciała.

System ćwiczeń, który pomaga nie tylko kształtować siłę i wytrzymałość mięśni, ale także zadbać o dobrą koordynację i prawidłową postawę ciała, to propozycja Randy’ego Hetricka, amerykańskiego komandosa. Został opracowany z myślą o żołnierzach marynarki wojennej US Navy Seals. Z czasem trening ze specjalnymi taśmami zyskał popularność wśród cywili i zdobywa coraz więcej miłośników na całym świecie.

Istotą treningu TRX jest wykorzystywanie ciężaru własnego ciała i grawitacji oraz używanie specjalnej konstrukcji TRX, który składa się z uchwytów, elastycznych i niezwykle wytrzymałych taśm polimerowych o regulowanej długości tworzących literę Y oraz części do mocowania. Można ją montować zarówno w pomieszczeniach zamkniętych (przyczepić do np. sufitu czy futryny drzwi), jak również na zewnątrz (przymocować np. do drzewa). System lin jest mobilny, więc można zabrać go ze sobą wszędzie, a dzięki temu. Z jego pomocą można wykonywać setki ćwiczeń na różne partie mięśni przez co taka forma wysiłku fizycznego szybko się nie znudzi.

Z pomocą TRX można wykonać ćwiczenia o zróżnicowanym stopniu trudności, od najprostszych pompek czy podciągania, przez średnio skomplikowane przysiady z zakrokiem jednonożnym, aż po ćwiczenia dla prawdziwych wyczynowców, np. pompki pionowe czy podciąganie z wyprostowanymi nogami.

препараты повышающие потенцию у мужчин

pharmacy24.com.ua

pills24.com.ua